Голова політичної партії "Наші", депутат Верховної Ради України Євген Мураєв (позафракційний) заявив, що Кабінет Міністрів України хоче скоріше "прогнати" бюджет-2019 через Верховну Раду, роздавши, що необхідно, своїм і не давши, по суті, нічого країні. Все це супроводжується радісними криками "порохоботов" про те, що дефолт минув, гривня зміцниться і запанує порядок.

Про це він написав у своєму блозі на веб-сайті видання "Корресподент".

Мураєв уточнив, що візити в Лондон (Великобританія) і Нью-Йорк (США) пов'язані з бажанням уряду домовитися про якнайшвидшому розміщенні єврооблігацій.

"Це буде не дороге, а дорогуще розміщення. Ставка складе 9-10% річних, причому будуть намагатися взяти на будь-який термін. Аби понад 5 років. Настільки дорого зовнішні кредити нашій країні не обходилися з 2000 року", – заявив політик.

Народний депутат підкреслив, що декілька місяців тому уряд взяв гроші на півроку під 9,2% річних в бюджет на комерційному ринку, не заручившись підтримкою Міжнародного валют фонду (МВФ). Він зазначив, що кредит потрібно буде віддавати в лютому 2019 року, тобто раніше президентських виборів.

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"У підсумку, Порошенко і Гройсману довелося йти на уклін до МВФ. Пообіцяти підвищити ціну на газ, почати продаж землі, активізувати приватизацію – ви в курсі, стандартний набір. І МВФ ухвалює безпрецедентне рішення: оголосити про нову програму на 3,9 млрд доларів терміном на 14 місяців ", – зазначив політик.

Мураєв звернув увагу, що раніше МВФ кредити під вибори не видавав. Також він підкреслив, що МВФ розуміє, що якщо виділити кошти без закріплення обіцянок в українському бюджеті, це призведе до того, що "їх неефективно витратять, а частина – і зовсім вкрадуть".

Мураєв також не забув нагадати про те, що в лютому 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман обіцяв не допустити ніякого підвищення тарифів на газ, підкріпивши слова цитатою з новини.

Слова Гройсмана.

Наголошую, ніякого зростання цін на природний газ для населення не буде! Я не допущу цього. А ті, хто заявляють про можливе зростання цін на 40% – повинні або відповідально працювати, або писати заяву на звільнення.