У разі необхідності ЗСУ можуть зайти на територію Росії. На такий крок можна буде піти для захисту нашої країни.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в інтерв’ю Kyiv Post заявив, що при цьому Україна “не буде ні в кого питати” дозволу.

На запитання журналіста, чи може українська армія опинитися на території РФ для захисту України, він відповів: “Так, обов’язково. Якщо для захисту нашої країни потрібно буде опинитися там, де ми вважатимемо за необхідне, ми там будемо”.

Данілов підкреслив, що Україна буде захищати свої території незважаючи ні на що.

“І всі ці розмови, що не потрібно когось там дратувати, це нісенітниця”, – сказав він.
Нагадаємо, що Збройні Сили України проводять операції на території країни-агресора Росії. Для цього використовуються різні засоби.

Такі операції складні і вимагають ретельної підготовки. Про це розповів заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.
При цьому він наголосив, що такі операції проводяться виключно проти військових цілей.

“Це об’єкти збройних сил РФ, з яких здійснюються удари по Україні, зокрема логістичні центри, командні пункти або гарнізони з великою кількістю солдатів”, – заявив Скібіцький.

За словами військового експерта, полковника ЗСУ Петра Черника, в окупаційної армії РФ не має ресурсів, ані людських, ані технічних для досягнення перелому ситуації в районі Авдіївки та Бахмута на Донеччині.
Черник зазначив, що наразі ситуація в районі Авдіївки виглядає таким чином, що нібито окупанти вже готують ешелоновану оборону.

Однак, за словами експерта, навіть для оборонних дій в армії РФ не має достатнього потенціалу. Чи зуміють переламати? Вважаю, ні… Підкреслю, я не бачу, за рахунок чого вони можуть розвивати хоч якісь більш-менш контрнаступальні дії, — підкреслив Черник.

У той же час, за словами військово-політичного аналітика Олександра Мусієнка, командування окупаційної армії РФ вже розуміє марність подальших спроб захоплення Бахмуту, тому почало перекидати військову техніку на інші напрямки.

Експерт підкреслив, що Бахмут був для окупантів стратегічною метою, однак героїчні зусилля українських військових в обороні та вдалі контратаки і влучні удари по ворожих позиціях зруйнували стратегічні цілі Кремля. Мусієнко зазначив, що у засновника ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина були серйозні амбіції. Він не звертав увагу на втрати і намагався захопити місто.

Однак, зазначив експерт, у РФ немає ніякої можливості просуватися в бік Бахмута. На сьогоднішній день вже видно, що російські війська і командування їхнє починає розуміти, що вони своїх цілей таким чином не досягають. Тому що йде перекидання важкого озброєння, тієї техніки, яка ще там залишилася. Вони змогли за квартал звести 35 танків різних, в тому числі застарілих Т-62, ті, які за три місяці сформували, шукали по всій Росії. Зараз вони звозять на запорізький напрямок, в район Бердянська, — наголосив експерт. Іншими словами, у росіян більше немає впевненості в тому, що вони зможуть захопити Бахмут і послабити сили України. А тому, зазначив експерт, вони намагаються перекинути свої зусилля на інший напрямок.