Зруйнувати, випалити, знищити, а потім окупувати руїни – ворожа тактика залишається незмінною. Не став винятком і Лисичанськ, який росіяни у буквальному сенсі поливали вогнем. Про це йдеться в новій історії від Валерія Залужного на його телеграм-каналі.

– Бої були фактично цілодобовими. Противник постійно намагався завдати нам максимальної шкоди, задіюючи артилерію різних калібрів, – розповідає артилерист 24-ї ОМБр Віктор. – Це не бойові дії, це повне знищення росією наших територій та інфраструктури.

Попри те, що у ворога було набагато більше техніки та боєприпасів, він не залишався безкарним.

– Так, росіяни мають перевагу в артилерійських системах, але це не заважає нам їх знешкоджувати. Різниця в тому, що противник воює кількістю, а ми – точністю, – пояснює Віктор. – У Лисичанську ми успішно нищили танки ворога, БТРи, БМП, живу силу, мінометні розрахунки. Після нашої Перемоги, думаю, буде багато інформації про це. Але зараз нам потрібно працювати, а не вихвалятися.

Найбільшою цінністю українського війська, упевнений артилерист, залишаються вмотивовані й сміливі бійці.

– Наш підрозділ викладається на сто відсотків, аби наблизити Перемогу. З деякими побратимами я служу вже кілька років. Хтось мобілізувався кілька місяців тому, й ці хлопці у своїх знаннях та вміннях не поступаються бійцям, які давно у війську, адже за кілька місяців вони отримали колосальний досвід. Та війна, яка була до 24-го лютого, і та, що триває зараз, – це зовсім різні речі. Раніше артилеристи були в зоні відведення, постійно на навчаннях та полігонах. А з початком повномасштабного вторгнення артилерія щоденно бере участь у бойових діях, – підкреслює Віктор. – І кожного дня наші військовослужбовці роблять героїчні вчинки, про які можна писати книги.     

 Україна, переконаний захисник, дуже змінилася за останні місяці, суспільство зараз об’єднане, як ніколи.

– Якщо деякі громадяни були скептично налаштовані щодо армії, то зараз усі розуміють, що вона дійсно важлива, так само, як і мова та національна ідентичність, – говорить Віктор. – Хай українці будуть певні, що ми не здаємося і не складемо зброю. Адже боремося за Україну – незалежну, вільну, яка іде власним шляхом, де кожен має право вибору.

Також раніше стало відомо, що На фронті Збройні сили України почали застосовувати високошвидкісні протирадіолокаційні ракети AGM-88 HARM. Це викликало справжню паніку серед пропагандистів РФ, які публікують фото з осколками.

Як пише The War Zone, ВПС України могли отримали кілька радянських винищувачів з країн НАТО, які пройшли потрібну модернізацію для пуску ракет HARM.

Ще один варіант – пуск ракети з комплексу наземного базування. Такі приклади вже були, зокрема, ЦАХАЛ використовував корпус танка M4A1 Sherman для бази ракетної установки.

Ракета AGM-88 HARM

Це високошвидкісна антирадарна ракета, яка призначена для знищення або виведення з ладу радіолокаційних станцій.

Здатна наводитися на високочастотні РЛС. Менш вразлива для традиційних видів перешкод, типу виключення РЛС при виявленні запуску ракети, ракета HARM обчислює місце розташування цілі і здатна її вразити навіть якщо РЛС була вимкнена.

Відзначається, що застосування ракет AGM-88 HARM має величезну вагу через наявність російських засобів ППО малої і середньої дальності дуже близько до лінії фронту. Антирадарні ракети можуть поставити під загрозу російські системи ППО, що дозволить Україні більш ефективно застосовувати авіацію і “засліплювати” ЗС РФ.