Поки парламентарі думають про те, як посилити мобілізацію та говорять про скандальний законопроєкт, українці цікавляться чи будуть воювати їхні діти і родичі. Проте, схоже, такого рішення вони приймати не збираються.
Так, у Кабінеті міністрів України заявили, що не можуть на рівні законодавства запровадити обов’язковий військовий облік і мобілізацію членів родин депутатів і чиновників. Зокрема тих нащадків українських службових осіб, які під час повномасштабної війни живуть за кордоном.
Зокрема, йшлося про питання повернення з-за кордону членів родин – дітей призивного віку – службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище в Україні. Для того, щоб діти депутатів, як і всі звичайні військовозобов’язані громадяни, стали на військовий облік і надалі проходили військову службу.
Там вказали, що КМУ може діяти лише в межах тих повноважень, які передбачено Конституцією та законами України. Надалі у відомстві підкреслили, що саме уряд був головним розробником законопроєкту №10378 щодо вдосконалення мобілізації, але його відкликали на доопрацювання.
Разом із тим, додали в Кабміні, нині до ВРУ подано низку інших законопроєктів, якими пропонується внести зміни до законів про військовий обов’язок, військову службу, мобілізацію й підготовку до неї; до законодавчих актів щодо питань призову та звільнення зі служби.
«Також слід зазначити, що відповідно до статті 93 Конституції України право законодавчої ініціативи у Верховній Раді належить президенту, народним депутатам і Кабінету міністрів», –сказали в КМУ, не відповівши нічого по суті.
Тож, виходить, парламентарі не готові до рішучих дій, та лише хочуть уникнути мобілізації себе та своїх дітей, в той час, як звичайні українці мають іти на передову захищати Батьківщину.