російські загарбники намагаються штучно підняти рівень води на Каховському водосховищі, що на Херсонщині.

Однак такими діями росіяни загрожують лише своєму війську. Про це в ефірі національного марафону розповіла речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк

Речниця зазначила, що окупанти, підтоплюючи Каховське водосховище, створили собі “мінну пастку” на лівобережжі Херсонщини. До того ж вони також втратили багатьох своїх солдатів внаслідок, затопивши окремі ділянки регіону без попередження.

Вони самі для себе створили пастку, оскільки залили водою ті ділянки узбережжя, які замінували,
– підкреслила Гуменюк.

За її словами, такі дії викликали обурення серед російських пропагандистів. Тож тепер загарбники намагаються маневрувати по замінованих ділянках за допомогою човнів, які вони вкрали у жителів Херсонщини.

Крім цього, росіяни намагаються забирати з островів на Дніпрі все, що їм може знадобитися надалі на війні, зокрема, боєкомплекти та зброю.

Зауважимо: Херсонський активіст Володимир Молчанов 7 травня розповів, що наразі вода у Каховському водосховищі – на максимальному рівні. Він зауважив, що підтоплення дійсно можливе на певний час.
Попри це, активіст наголосив, що постраждати можуть саме російські позиції. За його словами, підняття рівня води у Дніпрі не вийде уникнути.

Про підняття рівня води на Каховському водосховищі повідомили також і журналісти видання The New York Times. Там зазначили, що рівень води досяг найвищого рівня з 1992 року, що збільшує ймовірність затоплень у регіоні.

Водночас додамо: Угруповання російських військ у 150 тисяч — це та цифра, якою вже не злякаєш українські Сили оборони. Можливості українських Сил оборони, що збільшуються за допомогою союзників Києва, дозволяють досить раціонально сприймати ці цифри, розуміючи, що їх рано чи пізно українські захисники знищать. Про це в ефірі телеканалу повідомив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

Так він прокоментував інформацію, яка часто поширюється в мережі, що зараз на півдні України розташовано до 150 тисяч російських військовослужбовців.

“Ми жодною мірою не маємо наміру зараз закидати шапками Росію і десь видавати бажане за дійсне. Ми розуміємо, що російські війська, бажаючи вижити, розуміючи, що українці мають усі права і можливості, щоб бити їх і вибивати, вбивати швидко та якісно, намагаються убезпечити себе від такої долі швидко, і намагаються якось затягнути час, сподіваючись, що, можливо, якось у майбутньому їм вдасться уникнути цієї долі. Вони створили цілі системи оборонних споруд”, — сказав Варченко.

За його інформацією, сьогоднішні можливості українських Сил оборони дозволяють працювати на глибину понад 150 км, і це системами, яких стає дедалі більше й більше.

“А на деяких ділянках фронту навіть стає достатньо для того, щоб відпрацьовувати повною мірою, близькою до 100%-ї ефективності. Тому на всіх ділянках [південного фронту] скрізь менше, ніж 150 км до Чорного моря. Якщо хіба що вони сядуть на баржі та втечуть десь на кораблях, у море далі, ніж на 150-300 км. У нас є ракети, які працюють на значно більші відстані, то ніде вони не можуть почуватися в безпеці. Тому це не додає їм оптимізму, гарного настрою, бажання додатково боротися, а скоріше вони замислюються над тим, як би цю важку долю, очікування неминучої смерті, як би і її на що-небудь інше замінити. Тому я абсолютно впевнений, що сьогоднішні потенційні смертники, які працюють на цих територіях, вони вже починають замислюватися про те, чому так багато гине їхніх співучасників злочину. І вони розуміють, що шанси вижити в них невеликі”, — резюмував Іван Варченко.