Президент Чехії Петр Павел заявив, що його країна втягнута в інформаційну війну з Росією.

Про це він сказав у своїй вступній промові на конференції “ЗМІ та Україна” в Празі в четвер.

Організатор конференції, а саме, Чеське радіо, стало мішенню масованої хакерської атаки в день проведення заходу, в результаті чого сайт був недоступним з самого ранку четверга. Чеське радіо повідомило, що кібератака, схоже, була здійснена на саму конференцію.

Зауважимо, що як заявляв президент Чехії: “Чехія веде з Росією інформаційну війну, а не звичайну”. Також він додав, що підґрунтя для війни Росії в Україні закладалося в інформаційному просторі задовго до вторгнення.

Справді, першою ціллю військових агресорів у воєнний час є інформація, тому що відокремлення людей від правди допомагає агресорам перемогти, додав чеський президент.

Нагадаємо, що четвер був напруженим днем для хакерів, оскільки веб-сайт Міністерства закордонних справ Чехії також зазнав DDoS-атаки з боку прокремлівського хакерського угруповання NoName протягом дня. DDoS-атаки полягають у перенаправленні великого обсягу інтернет-трафіку на веб-сайти, що перевантажує їхні сервери і призводить до їхнього виходу з ладу.

За словами хакерської групи, атака пов’язана з опублікованою в середу доповіддю МЗС, в якій містився заклик до зміни відносин з Росією. “Чеська політика щодо Росії в найближчі місяці буде зосереджена на тому, як сприяти перемозі України в російській війні і як сприяти міжнародній ізоляції Росії”, – заявив міністр закордонних справ Ян Ліпавський на презентації доповіді.

“Ми будемо і надалі зміцнювати нашу здатність протидіяти гібридним діям Росії. Ми хочемо продовжувати обмежувати контакти з Росією лише до базового рівня у чітко визначених сферах. Ми будемо підтримувати російське громадянське суспільство і правозахисників”, – підсумував Павел.