Російські окупанти зараз не мають можливості випускати по Україні сто ракет. Проте росіяни запускають ІПСО, щоб розосередити нашу систему ППО та налякати українців.
Про це в інтерв’ю одному із українських ЗМІ сказав військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.
“Це нереально зараз. Там є певні проблеми з крилатими ракетами. Росіяни їх використовували до зими. Остання масована атака була до 9 березня. Зараз вони можуть виконувати бойові завдання кількістю ракет у районі двох десятків, плюс-мінус п’ять ракет”, – пояснив Світан.
Полковник запасу ЗСУ зауважив, що росіяни намагаються залякувати українців масованими ракетними ударами.
“Найімовірніше, це була інформаційно-психологічна спецоперація, до якої було включено і російські ЗМІ. Було піднято велику кількість ракетоносіїв, до десяти літаків Ту-95, кілька Ту-160. Ці всі літаки могли б випустити понад 100 ракет, якби взяли їх на борт. Але випустили, найімовірніше, лише два десятки, кілька ракет не долетіли, а з тих, які долетіли, 15 було збито, 3 пройшли. Загалом ми побачили на території України 18 ракет. Найімовірніше, підйом ракетоносіїв – це було ІПСО, щоб збити, розосередити нашу систему ППО. Вони підняли частину літаків для відволікання уваги”, – пояснив експерт.
Наразі відомо, що Росія вивела у море 8 ворожих кораблів, з них 2 носіЇ крилатих ракет “Калібр”, загальний залп до 8 ракет, повідомляють Військово-морські сили ЗСУ.
Зазначається, що два ракетоносії можуть бути споряджені “Калібрами”, загальний залп яких – до 8 ракет.
Тим часом в Азовському морі перебуває 2 ворожі кораблі, тоді як в Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває до 4 ворожих кораблів, із них 1 носій крилатих ракет “Калібр”, загальний залп до 16 ракет.
Проте варто зауважити й те, що ракетні обстріли з боку РФ по Україні триватимуть до кінця війни та навіть після її завершення. Україні необхідно нарощувати системи протиповітряної оборони, щоб запобігти ударам по країні. Таку думку в ефірі українського телеканалу висловив авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О. К. Антонова Валерій Романенко.
За його словами, у Росії ще достатньо ракет і вона поступово поповнює свої запаси.
“Розраховувати на те, що колись у них будуть порожніми арсенали, не варто. На першому етапі в плані захисту, звичайно, необхідно просити у союзників збільшити кількість зенітно-ракетних комплексів. Літаки навряд чи ми незабаром отримаємо. Але в нас майже раз на тиждень надходять повідомлення про те, що нам надійшли то Patriot — підійшов перший, другий, то передали другу батарею IRIS-T, то підійшли дві зенітно-артилерійські установки з ударним управлінням із Німеччини. Це посилення протиповітряної оборони й подовження її руки. Тобто ми повинні все-таки якось довести до наших союзників, що два Patriot у нас погоди не зроблять”, — вважає Романенко.
Експерт висловив думку, що для того, щоб припинити ракетні атаки по Україні, необхідно завдавати удару у відповідь.
“Нічого кращого людство поки що не придумало для запобігання будь-яким агресивним діям. Звичайно, по житлових будинках не стріляти, але електростанції на території РФ — це цілком законні об’єкти, різні інфраструктурні об’єкти — аеродроми, транспортні депо, де відбувається розвантаження. Ось це цілком — військові об’єкти”, — заявив він.
Романенко додав, що тільки коли росіяни відчують, що таке втратити домівку, як відчули сотні тисяч українців, тоді в них виникне запитання: а навіщо нам війна?