У Зеленського офіційно анонсували розмову з Байденом.

Президент України Володимир Зеленський і президент США Джо Байден ввечері 27 січня проведуть телефонну розмову, повідомив речник Зеленського Сергій Никифоров.

«На вечір запланована телефонна розмова Володимира Зеленського та Джо Байдена. Вона буде логічним продовженням тісної співпраці, узгодженням дій і свідченням підтримки України її надійним партнером», – написав Никифоров у фейсбуці.

За його словами, як очікують, президенти торкнуться питань мирного процесу, безпеки, зокрема енергетичної, оборонної взаємодії, макрофінансової підтримки, антиолігархічної реформи.

«Утім, перелік тем не є вичерпним. Це буде друга розмова президентів у січні й третя за два місяці. Про результати ми повідомимо на сайті та в соціальних мережах», – додав речник Зеленського. Про точний час розмови він не повідомив.

Нагадаємо, у Білому домі минулого тижня заявили, що Росія в будь-який момент може почати наступ на Україну. Втім, США сподіваються, що президент Росії Володимир Путін обере дипломатію, а не подальше протистояння.

НАТО, зі свого боку, у відповідь на вимоги Москви закликало її «до негайної деескалації».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ повідомив, що Альянс надіслав Росії письмові відповіді на її вимоги «гарантій безпеки».

Як заявив генсекретар на пресконференції в Брюсселі 26 січня, НАТО вкотре закликало Росію «до негайної деескалації».

«У НАТО твердо переконані, що напруженість і розбіжності мають вирішуватися шляхом діалогу й дипломатії», – сказав Столтенберґ.

За його словами, у НАТО відмовилися зобов’язатись не надавати членства Україні, як хоче Росія.

«Ми чітко дали зрозуміти, що не підемо на компроміс щодо ключових принципів. Один із них – це те, що кожна країна має право обирати свій власний шлях», – наголосив генсекретар.