Руйнуванням Чонгарського моста Збройні сили України зробили перший крок до серйозного перерізання логістики ворога, ускладнивши постачання боєприпасів, військової техніки та особового складу до окупаційних військ на південному фронті.

Таку думку висловив військовий експерт Петро Черник в ефірі одного з український телеканалів.

За його словами, противник уже зараз розуміє, що південь України невдовзі буде втрачено.

“Південне угруповання росіян помаленьку почне задихатися, їм доведеться звідти відходити”, – впевнений він.

Водночас у Кремлі вимагають від окупаційної армії виконати “стратегічне завдання” хоча б по мінімуму – вийти на адміністративні лінії Донецької та Луганської областей.

“Таку поразку-перемогу у РФ зможуть продавати кому завгодно, а насамперед внутрішньому споживачу”, – сказав військовий експерт.

Також зазначимо, що українські військові можуть посилити удари по вразливих районах уздовж наземних комунікацій окупантів, щоб порушити їхні шляхи постачання

ЗСУ можуть активізувати зусилля щодо завдання ударів по російських наземних комунікаціях на півдні України. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

На думку експертів ISW, українські військові можуть посилити удари по тилах та вразливих районах уздовж наземних комунікацій окупантів, щоб порушити їхні шляхи постачання. За стурбованістю російських блогерів можна зробити висновок, що війська РФ можуть все більше побоюватися за цілісність своїх логістичних маршрутів на півдні України.

Генштаб України зазначив, що українські війська вели наступальні дії на напрямку Білогорівка-Діброва, досягли часткового успіху та закріпили нові рубежі. Також, українські військові повідомляли про важкі бої на північний захід від Діброви, поблизу Серебрянського лісу та на північ від Григорівки.

Російське джерело заявило, що війська РФ не можуть відновити повномасштабні наступальні дії на південь від Кремінної через відсутність резервів на Луганському фронті. Блогер стверджував, що російським підрозділам важко розвивати свої успіхи через відсутність «груп консолідації», що змушує російські штурмові групи захищати позиції до прибуття резервів.

Блогер з РФ стверджував, що російські війська мають на меті створити буферну зону навколо Кремінної, вийти на північний берег річки Сіверський Донець і захопити Білогорівку на протилежному березі – це росіяни безуспішно намагалися зробити навесні-початку літа 2022 року і зазнали руйнівних втрат. Блогер визнав, що російські війська вже кілька місяців намагаються, але не можуть дістатися до Білогорівки.

Раніше російським військам не вдалося перетнути річку Сіверський Донець на північ від Білогорівки в травні 2022 року, і дуже малоймовірно, що вони зможуть успішно перетнути річку в цьому ж районі під час українських контрнаступів.

Речник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий повідомив, що в районі Бахмута інтенсивність бойових дій знизилася через нещодавню ротацію російських сил. Він додав, що російські ВДВ і мотострілецькі частини діють обережно після того, як побачили деградацію ПВК «Вагнера» під час Бахмутської битви.

22 червня російські та українські війська здійснили обмежені наземні удари вздовж лінії Авдіївка-Донецьк. Генштаб України повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні операції поблизу Авдіївки, Сіверного, Первомайського, Мар’їнки, Побєди та Новомихайлівки.

Тим часом речник українського Таврійського угруповання військ капітан Валерій Шершень повідомив, що російські штурми найбільш інтенсивні поблизу Авдіївки та Мар’їнки.

Також він зазначив, що українські війська просунулися до кілометра в районі Донецько-Запорізького кордону та на заході Донецької області. Український Генштаб повідомляв, що українські війська мали часткові успіхи на лінії Рівнопіль-Старомайорське.