На Каховській ГЕС російські окупанти періодично намагаються використовувати техногенний шантаж. Цю інформацію сьогодні, 18 квітня, повідомила Наталія Гуменюк – начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України, у ефірі.

“Намагаючись розповідати про те, як вони можуть підірвати, як вони можуть гратися рівнем води в напрямку лівобережної частини Херсонської області, зокрема. Тому що правий берег значно вищий. Навіть якщо вони зроблять якісь спроби змінювати рівень води, це все одно насамперед відіб’ється якраз на лівому березі, на їхніх же позиціях. Тому це все залишається в нормах шантажу, до якого вони вже вдавалися не один раз. І поки що вони намагаються на цьому, як їм здається, виграти час і таку перевагу в процесі переконання припинення того самого контрнаступу, якого вони так бояться”, — сказала вона.

Загалом на тимчасово непідконтрольних Україні територіях, за інформацією Гуменюк, окупанти, продовжуючи свою оборонну роботу, намагаються облаштовувати нові рубежі оборони та, зокрема, додаткові загороджувальні засоби застосовують на самому узбережжі.

“Це проявляється в мінуванні виходу з води й говорить про те, що ворог усвідомлює вірогідність просування українських сил і в такий спосіб намагається убезпечити себе на якийсь період, щоб встигнути скористатись наступними рубежами оборони”, — уточнила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.