Депутат ОПЗЖ Віктор Медведчук обговорював питання «по трубі» з головою російської компанії – оператора магістральних нафтопроводів «Транснефть» Миколою Токарєвим.

Запис телефонної розмови Медведчука і Токарєва опублікував Обозреватель. В ході бесіди вони говорять «про трубу» і майбутній візит Медведчука в Москву.

Медведчук: Микола Петрович …

Токарєв: А, ну ось, все чітко. Через +7, так?

Медведчук: Да … +7, +7 (сміється).

Токарєв: Ага, ну ось я теж знаю тепер.

Медведчук повідомляє, що про трубу «розмовляв з нашим головним».

Медведчук: Ну там же зупинили … Перенесли цю справу, так – по трубі… І у нього там є пропозиція, тому я, напевно, наступного тижня приїду – я вам розповім. Ідеї.

Токарєв: Ну давайте. Цікаво. Там зараз все призупинено?

Медведчук: Так, так, так, так, так… Це ми там… Він там контролює особисто. Ну так, як я вам і обіцяв.

Також у 2014 році народний депутат Віктор Медведчук і радник Володимира Путіна Владислав Сурков обговорювали склад учасників Тристоронньої контактної групи. Про це свідчить запис їх ймовірної розмови, що опублікована 24 каналом.

В ході розмови Медведчук повідомив Суркову, що ініціатива так званих ЛНР і ДНР про заміну керівників формувань на їх представників сильно засмутила Київ, зокрема, Леоніда Кучму. На що Сурков, розсміявшись, відповів:

Сурков: Віть, я зрозумів, що засмутило. Іншого шляху немає. Тому що вони «злодії і вбивці», за версією України, так би мовити.

Медведчук: Терористи, вбивці… (Сміється).

Сурков: Бандити, яких коронують на царство.

Сурков порадив Медведчуку передати в Києві, що він сам може взяти участь у засіданні групи, і вже навіть отримав на це дозвіл від Путіна.

Сурков: Мені навіть шеф сказав, ти можеш теж сказати, навіть на цю групу з’їздити. Я з’їжджу.

Медведчук: А, взагалі навіть тобі? Я зрозумів.

Сурков: Тому нехай вони там не плачуть з приводу того, що там не ті люди будуть присутні в складі ополчення. Зате Слава приїде, скажи (Сміється).

Нагадаємо, 19 лютого РНБО ввело санкції проти Медведчука, його дружини Оксани Марченко, однопартійця і бізнес-партнера Тараса Козака. Мовлення телеканалів Медведчука зупинили, а нафтопродуктопровід «Самара – Західний напрямок» передали державі.