Нардеп від ОПЗЖ Олександр Пономарьов є громадянином Росії. Підтвердження цієї інформації «Схеми» отримали одразу з двох, незалежних одне від одного, джерел, у яких є доступ до системи «Роспаспорт».

Згідно з цими даними, вперше документ громадянина Росії Олександру Пономарьову видали у 2003 році у Рибновському районі Рязанської області.

Саме там, згідно з наявними даними, він того дня зареєстрував і місце свого проживання.

Російський паспорт Пономарьову видали на підставі «обміну». У супровідній заяві, підписаній його іменем, у пункті про наявність іноземного громадянства вказано: «Стаття 13 розділ 1». Йдеться про положення Федерального закону Російської Федерації щодо громадянства. Згідно з ним, для отримання громадянства Росії Олександр Пономарьов мав безперервно проживати на її території не менше від 5 років.

У 45 років нардепу, згідно із законами країни-окупантки, паспорт йому замінили на новий. Зробили це у тому ж Рибновському районі Рязанської області у 2007 році, нардеп спеціально подав нову заяву.

Те, що Пономарьов має новий російський паспорт підтверджує і сайт Головного управління з питань міграції МВС Росії. Там дані його попереднього паспорта відображаються як недійсні через “заміну на новий”, а нового документа серед недійсних немає.

Згідно з офіційними даними, за останні 15 років Олександр Пономарьов щонайменше чотири рази приїжджав до Росії. Востаннє це було у лютому 2017 року.

За інформацією ЗМІ, місцеві мешканці Бердянська інколи називають місто «Пономарьовськом» через вплив на місто депутата Пономарьова.

Останні 10 років Олександр Пономарьов – народний депутат. Раніше був регіоналом та членом депутатської групи «Воля народу». Зараз він перебуває у складі партії ОПЗЖ. У Раді він майже не виступав і не раз потрапляв у рейтинги прогульників.

Увагу ЗМІ Олександр Пономарьов привертав лише кілька разів. Наприклад, коли кнопкодавив чи коли в кулуарах Ради напав на журналістів та силою відібрав у них телефони.

У липні 2019-го Національна поліція викликала Олександра Пономарьова як свідка у справі про вбивство бердянського активіста Віталія «Сармата» Олешка, але на допит він тоді не відбувася. Припущення про те, що до вбивства Олешка може бути причетний Пономарьов, висловлювали і рідні «Сармата».

Згідно з даними YouControl, так звана «бізнес-група Олександра Пономарьова» налічує близько 35 компаній. Однак, у деклараціях Пономарьова немає жодної згадки про його бізнес. Офіційно всі компанії та підприємства, які з ним пов’язують, контролюють його родичі та знайомі.

Деякі з компаній, пов’язаних з Пономарьовим, уже багато років мають суттєвий вплив на боєздатність української армії. І це при тому, що СБУ перевіряє їхню причетність до псування понад 20 танків через постачання нібито неякісного мастила, а сам Пономарьов, як встановили «Схеми», – громадянин Росії і вже, як мінімум, 18 років має російський паспорт.