Шевченко заявив, що йому “шиють створення “русского мира” в Україні”.

Нардепа Євгена Шевченка, якого раніше виключили зі “Слуги народу” через поїздку до Лукашенка, підозрюють у державній зраді.

Про це політик написав у своєму Telegram-каналі. 

“Якщо вже інформація просочилася в ЗМІ, змушений повідомити, що справді СБУ відкрила проти мене справу за ст.111 ККУ. Тепер я в одному списку з Медведчуком і Порошенком. Весела компанія, чи не так? Шиють мені створення “русского мира” в Україні. Пов’язано це з моєю дружбою з Білоруссю”, — зазначив Шевченко.

Депутат вважає, що таким чином влада хоче його усунути, нібито як “конкурента”.

“Більш тупого приводу не змогли знайти для виконання замовлення та усунення конкурента”, – з незрозумілих причин обурився нардеп.

Зазначимо, що насправді СБУ не відкривала кримінальну справу щодо справи народного депутата Євгена Шевченка, а лише почала розслідування. 

“Наразі слідчі Служби безпеки України не розпочинали кримінальні провадження щодо народного депутата України Євгенія Шевченка за ст. 111 Кримінального кодексу України. Відповідно до ст. 482-2 Кримінального процесуального кодексу України, досудове розслідування щодо народного депутата України може розпочати лише генеральний прокурор або особа, що виконує його обов’язки”, – повідомляють у пресслужбі СБУ.

Нагадаємо, Євгеній Шевченко 20 квітня поїхав до Мінська, де зустрівся з Олександром Лукашенком.  Політики нібито говорили про білорусько-українські відносини. Лукашенко заявив, що радий знайомству і розраховує, що ця зустріч “стане добрим сигналом і сприятиме розвитку відносин двох країн”

При цьому Україна не визнає легітимність перебування Лукашенка на посаді президента РБ, з урахуванням ходу виборчої кампанії в Білорусі й жорстокого придушення протестів проти результатів президентських виборів 2020 року. Після президентських виборів режим Лукашенка неодноразово робив недружні заяви на адресу України, звинувачуючи її у втручанні у внутрішні справи Білорусі.

У зв’язку з цим в “слузі народу” заявили, що зустріч Шевченка з Лукашенком є його “особистою ініціативою”.  24 травня депутата Євгена Шевченка, що літав “на уклін” до Лукашенка, виключили з фракції “Слуга народу”.