Останнім часом усе частіше можна почути повідомлення про ймовірну заміну Дмитра Разумкова на першого віце-спікера ВР Руслана Стефанчука. Проте, заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко твердить, що такі заяви – нічого більшого, ніж чутки.

Про це він заявив під час брифінгу після з’їзду партії.

Напередодні, 10 лютого, “Українська правда” опублікувала матеріал, в якому, посилаючись на власні джерела, повідомила про незадоволеність президента надмірною самостійністю спікера ВР. Мовляв, Зеленський прагне зберегти тотальний контроль над парламентом, а перехід Разумкова “з розряду менеджерів президентської вертикалі в розряд самостійних суб’єктів політики” спав підгрунтям, для зародження конкуренції між ними.

У зв’язку із цим Зеленський хотів би, щоб крісло спікера зайняв віце-спікер Стефанчук, стверджували співрозмовники видання.

“Чутки різні ходять про різні кадрові і не кадрові процеси. Давайте дивитися на реальну ситуацію: парламент працює, ми вчора обговорювали порядок денний наступного тижня, ми це робимо час від часу із президентом. Не бачив я ніякої конфронтації ні між президентом і Разумковим, ні між Разумковим і Стефанчуком, ні між мною і Арахамією, ні між Арахамією і Разумковим”, – сказав Корнієнко, коментуючи матеріал “Української правди”.

“Будь-які трикутники, квадрати і шестикутники беріть – усюди була конструктивна атмосфера, ми довго обговорювали ті закони, які непокоять суспільство: “євробляхи”, закон про зброю. Ми не обговорювали, хто кого хоче призначити або зняти. Тобто поки це дійсно з області чуток”, – додав він.

У березні минулого року, Разумков твердив, що у нього достатньо гарні стосунки з президентом. А уже в квітні він заявив, що парламент завжди фукціонував як самостійна інституція.

“Дискусії [із Зеленським] були завжди, зокрема під час виборчої кампанії. Ненормально, коли їх немає. Вони мають робочий, чоловічий, конструктивний характер. Мені здається, що із президентом у нас абсолютно нормальні стосунки. Принаймні хочеться в це вірити”, – говорив він.

Додамо, що згідно з дослідженням Соціологічної групи “Рейтинг”, яке проводили в період із 29 січня до 3 лютого, Разумков лідирує в рейтингу довіри українців. В Офісі президента сказали, що Зеленський не бачить у цьому проблеми.