Випливли нові подробиці з допиту Яроша. Так, Телеграм-канал Шептун інформує, що колишній голова Правого Сектору заявив, що під час штурму Майдану майбутній речник Верховної Ради Андрій Парубій втік.

За словами Яроша, під час штурму Майдану батальйоном Альфа, Андрія Парубія не було. Політик був комендантом “самооборони Майдану”. Втікши звідти, він фактично паралізував усю систему оборони. Як зазначив Ярош, Парубій тоді “вийшов з ладу”, а він разом із побратимами був змушений “переформатувати” залишки “самооборони”.

Водночас Ярош зазначив, що якби бійці розпочали штурм Майдану з боку Хрещатика, найімовірніше, “майданівців” би розігнали.

“Я думаю, якби вони поперли ще Хрещатиком з іншого боку і з гори, звідти ми б не витримали, не було людського ресурсу, тому що ми займалися тим, що намагалися відновити ще самооборону. (…) Парубій тоді вийшов з ладу, практично і не було його, то й ми переформували залишки самооборони”, – резюмував Дмитро Ярош.

Також нещодавно радник головнокомандувача Збройних сил України Дмитро Ярош в інтерв’ю для інтернет-версії видання “Гордон” розповів про свою особисту зустріч із Віктором Януковичем, який під час Євромайдану 2013-2014 років був президентом.

Ярош поділився, що він був проти будь-яких угод з Віктором Януковичем, але  змушений був піти з ним на зустріч, оскільки так вирішили хлопці з “Правого сектору”.

“Уявляєте мій стан внутрішній? У лігві, так би мовити. Адже я розумів, що можу в полоні опинитися. Затримали б – і все. Великого бажання в мене не було туди йти”, – розповів Ярош.

Янукович поставив перед ним пляшку горілки і одразу запитав, якою мовою проходитиме їхня розмова.

Ярош розповів, що говорив з Януковичем українською мовою. Розмова тривала понад годину. Однак, за його словами, екс-президент “більше сповідався”, ніж вів переговори, і здебільшого говорив про свою родину та дитинство. Це була єдина зустріч Яроша та Януковича. Відповідаючи на запитання, “яке людське враження” справив тодішній лідер, творець “Правого сектора” наголосив:

“Не на своєму місці. Ну, це не президент держави”, – сказав він.

Також в інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман, радник головнокомандувача Збройних сил України Дмитро Ярош розповів, що не хотів би зустрітися з російськими пропагандистами Ольгою Скабєєвою та Володимиром Соловйовим, які поширюють фейки про Україну.

“Я б із ними не хотів спілкуватися. Ось їх тут немає, а одні емоції… Я з 16 років на металургійному комбінаті працював, тому в мене дуже великий запас нецензурної лексики. І тому думаю, що це звучало б не дуже гарно для людей”, – пояснив Ярош.

Він вважає, що говорити зі Скабєєвою і Соловйовим нема про що.

“Вони відпрацьовують свої срібняки. Адже вони прекрасно знають, що все не так. Вони ж не дурні люди принаймні. Але московський імперіалізм – він завжди таким був, він завжди перекручував будь-що. І це протягом століть відбувалося. Тому і зараз вони діють так само”, – сказав радник головнокомандувача ЗСУ.

Бацман уточнила в Яроша, які емоції викликають у нього ці люди.

“Вони вороги – просто вороги. Тут не може бути іншого. Я розумію, що якби ситуація в Російській імперії змінилася і вона б почала розвалюватися, багато хто із цих людей посипав би голову попелом, каявся б у якихось речах і так далі. Ну, а їм платять дуже хороші гроші. Ми ж бачимо, які вони собі купують вілли в Європі, яку вони так не люблять, і так далі. Тому емоцій немає. Є лише розуміння, що ми воюємо, – і все”, – відповів він.