Волноваха – це стратегічно важливий логістичний пункт для російських окупаційних військ щодо забезпечення автомобільного та залізничного постачання Запорізького угруповання загарбників – повідомляє Телеграм-канал “Вольнодумец”.

Зазначається, що разом з Микільським та Володимирівкою Волноваха є цілим укріпрайоном, що прикриває шлях на Маріуполь. Це – ворота до Маріуполя. У разі прориву фронту на цій ділянці відкривається пряма дорога стратегічною трасою Донецьк-Маріуполь і потрібно лише півтори години танкового ходу, щоб бути під Маріуполем. Не все так просто, але росіян це напружує.

Крім того, як повідомляє канал, зараз ЗСУ насилу дістають до залізничної гілки, по якій з Волновахи вирушають вантажі через станцію Хлібодарівка, Зачатівка – Камиш Зоря і далі російському угрупованню в Запорізькій області. У разі просування ЗСУ від Павлівки на південь, наприклад, на 30 км по прямій, ця гілка буде захоплена. Звідти ЗСУ вже зможуть діставати до Маріуполя (60 км) і фактично перекриють “сухопутний коридор на Крим” трасою Маріуполь-Мелітополь – пише “Вольнодумец”.

Таким чином, сама ділянка лінія фронту Вугледар – Велика Новоселівка – це своєрідна червона лінія для російських військ, за яку вони не можуть відійти і весь час намагаються просунутися вперед, щоб убезпечити перевезення на Крим.

Водночас на цій же ділянці противник намагається вирішити й інше завдання: наступальними діями від Великої Новоселівки та атаками на південь від Вугледара (Пречистка-Золота Нива) вийти на трасу Донецьк-Запоріжжя. Повідомляється, що такий маневр росіян створить загрозу півоточення Мар’їнки, об яку російські війська б’ються вже 8 років, як риба об лід.

Про те, що противник має такі наміри, свідчить інформація від населення окупованих сіл на цій ділянці.

Як пише “Вольнодумец”, фактично під Волновахою формується ударний кулак росіян. Збільшилася кількість вантажів на ст. Волноваха та Велико-Анадоль. По лінії Микільське-Єгорівка росіяни будують оборонні споруди. Але низка джерел стверджує, що це скоріше імітація. Ворог хоче, щоб ЗСУ повірили в те, що війська збираються для оборони.

Привертає увагу на себе раніше відносно спокійна (крім постійних обстрілів) ділянка Велика Новоселівка. Там збільшилася кількість використовуваних росіянами БПЛА, кількість поставок техніки та БК у тилові села: Старомлинівка, Жовтневе, Завітне Бажання, Урожайне, Любимівка. Але головне – активно почали діяти розвідувально-диверсійні групи, які мають намір вивчити глибину та щільність нашої оборони.

У сукупності все це може свідчити про можливу підготовку противника до наступу на цій ділянці, але водночас  він намагається маскувати свої наміри активними оборонними заходами. При цьому накопичуючи в тилу додаткові сили.

Втім, у нинішній ситуації важко виділити якусь одну найбільш пріоритетну для ворога ділянку, оскільки в їхньому середовищі говорять про необхідність вирішення поставлених завдань загалом по Україні. Крім того, досвід показує, що накопичення російських військ в одному місці під будь-яким приводом завжди закінчується їх застосуванням. Тож готуємо гідний прийом непроханим гостям! – підсумував “Вольнодумец”

Зазначимо: ЗСУ на сході отримують західну військову техніку, високоточну зброю та готуються вибити звідти російських окупантів, як це було на Харківщині.

Про це розповів речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий в одному з інтерв’ю

Зокрема, він назвав необхідні умови для активізації бойових дій на сході.

“Є низка умов, серед яких є природні. Вони від нас мало залежать. Це стан ґрунтів, наприклад, у залежності від того, промерзне чи не промерзне, і яка буде зима. А є – які від нас залежать і яких ми обов’язково дотримуємося. Це підготовлений, навчений, не вимучений особовий склад, наявність резервів, наявність потрібної кількості потужних засобів ураження. Така робота триває”, – розповів Череватий.