Поточна оперативна обстановка на півдні Україні: підсумок за 12.10.2022

Обстановка в операційній зоні на південнобузькому напрямку суттєвих змін не зазнала: лишається стабільно складною, але контрольованою.

Противник веде оборонні дії та намагається утримати зайняті рубежі.

По позиціях наших військ, прилеглих до лінії фронту громадах та тилових районах ворог нищівно гатить з усього наявного озброєння, використовує авіацію та дрони-камікадзе, дрони-розвідники.

Вдень противник силами до взводу проводив штурмові дії в напрямку Костромки, і Сухого Ставку. Зазнавши втрат, відступив.

Понад вечір противник силами до мотострілецького взводу проводив наступальні дії на наші позиції. За підтримкою мінометної батареї, противнику нанесено уражень, в результаті чого він відійшов на раніше зайняті позиції.

З метою уточнення положення наших військ та корегування вогню артилерії за сталою практикою відмічається активність ворожих безпілотників.

Ворожа авіація атакувала Миколаївську область, реактивні снаряди від «Смерчу», в тому числі і споряджені забороненими касетами, ворог використовує по цивільних об’єктах і відкритих площах. Без наших втрат.

4 рази ворог атакував з повітря наші підрозділи та мирних жителів вздовж лінії фронту, продовжуючи техногенний і психологічний терор.

Нашою авіацією відпрацьовано 14 ударів по розгортанням систем ворожої протиповітряної оборони та по районах зосередження озброєння, техніка і живої сили ворога.

Ракетно-артилерійськими підрозділами виконано понад 190 вогневих завдань.

За підтвердженими даними відомо, що ворог втратив 36 рашистів, танк, 2 паливозаправники, 2 одиниці авто-броне техніки, 3 артсистеми крупного калібру, 4 гелікоптери і 5 складів з боєприпасами. Остаточні втрати дорозвідуються.

Атаки дронами-камікадзе продовжуються по всій Україні. В нашій зоні відповідальності 4 таких безпілотники збито над Вінниччиною, ще 1 – над Черкащиною.

Корабельне угруповання ворожого флоту з 12 бойових кораблів маневрує в тому самому районі. Напоготові до застосування 3 великих десантних кораблі, 2 надводних ракетоносії з 16-ма «Калібрами».

Загрози ракетних ударів, атак дронами-камікадзе та ракетно-артилерійських обстрілів по районах, що в зоні досягання відповідної ворожої зброї, залишаються актуальними.

Не нехтуйте власною безпекою будьте пильними і свідомими. За алгоритмом дій при сигналах повітряних тривог дійте чітко і оперативно.

Пам’ятайте про підступність ворога в використанні маніпуляцій свідомістю. Не довіряйте сумнівним джерелам інформації, не поширюйте не перевірену.

Ми продовжуємо вивільняти наші землі від окупантів, вдячні кожному, хто реально допомагає, хто має витримку і гарт справжнього патріота.

Разом ми сильніші. І все в нас буде – Україна!