В окупованих регіонах України місцеві жителі відмовляються співпрацювати з росіянами.

А тому окупанти вербують дітей та пропонують їм вступати до лав “народної міліції”.

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Росіяни в окупованих регіонах намагаються створити “народну міліцію”, проте місцеві жителі не хочуть ставати колаборантами, а тому окупанти почали залучати навіть неповнолітніх.

“Наприклад, в Чаплинці (Херсонська область), де мешкає понад 10 тис. населення, до лав окупаційного угрупування вступило лише четверо місцевих колаборантів. Аналогічні проблеми мають росіяни й в інших регіонах. При цьому на “службу” вербують неповнолітніх, що свідчить про великий дефіцит кадрів”, – йдеться у повідомленні.

Також місцеві жителі відмовляються будувати для окупантів передові позиції, а тому загарбники силою залучають до таких робіт місцевих чоловіків.

Нагадаємо, що колаборанти разом із озброєними військовими вдерлися до приміщення Херсонського державного університету.

Про це повідомляє херсонське видання «Мост».

«Колаборантки Тетяна Томіліна та Тетяна Кузьміч разом із двома озброєними військовими рф зайшли до Херсонського державного університету», – йдеться у повідомленні.

Раніше видання отримало інформацію, що саме Томіліну хочуть «призначити» «ректоркою» вишу.

Як інформує джерело, колаборанти та загарбники виламали двері до кабінету ректора.

Тетяна Томіліна колись була директоркою Академічного ліцею при ХДУ, звідки її звільнили, коли стало відомо, що вона співпрацювала із ГО «Безпека та розвиток», Томіліна з 2014 року відома своїми яскраво вираженими проросійськими настроями.

Справа набула резонансу через відкриту підтримку Томіліною псевдореспублік «днр» і «лнр». Після розслідування в управлінні освіти і низку публікацій у ЗМІ Томіліну звільнили.

У 2015 році Томіліна балотувалася на посаду мера Херсона, але єдине що зробила, це озвучила російський темник про «американські біолабораторії», інформує видання.

Тетяна Кузьміч була затримана у серпні 2020 року за підозрою у державній зраді, її відпустили під заставу у півмільйона гривень. Вона очолювала громадську організацію «Руська національна громада «Русичъ» і викладала у Херсонській академії неперервної освіти, звідки звільнилась за згодою сторін.

Колаборанти призначили її «начальницею управління освіти».