Найбільше боїв від початку цієї доби відбулося на Покровському напрямку. Водночас, упродовж дня, загарбники не полишають спроб просуватися на Харківщині. Кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла ще на десять, до 67.

На Харківському напрямку російські окупанти проводили штурмові дії від Мурома в бік Стариці. Ще два бойових зіткнення тривають в районах Вовчанська і села Липці. А загальна кількість боїв на напрямку на цей час становить 11. До попередніх дев’яти авіаударів додався ще один – російські терористи скинули керовану авіабомбу неподалік Слобожанського.

На Куп’янському напрямку триває ворожа атака біля Новоєгорівки. Два рази, у район Першотравневого та неподалік Кислівки, била ворожа авіація.

На Лиманському напрямку окупанти, отримавши відкоша біля Невського, провели ще два безуспішних штурми в районі Тернів.
На Сіверському напрямку російська авіація вдарила чотирма керованими авіабомбами неподалік Закітного.

На Покровському напрямку ще триває шість бойових зіткнень. З початку доби їх уже 27. Противник зосереджує зусилля, зокрема, в бік Новоолександрівки і Уманського, підтримуючи дії своїх підрозділів ударами авіації. Ситуація контрольована, українські захисники дають жорстку відсіч окупантам.

За сьогодні загарбники вже втратили на напрямку 244 військовослужбовця вбитими та пораненими. Також наші воїни знищили ворожий танк, дві БМП, три бронетранспортери та автомобіль, а також пошкодили міномет.

На Курахівському напрямку число бойових зіткнень не змінилося. Два КАБи російські терористи скинули у район Костянтинівки.
На Придніпровському напрямку, у районі Кринок, відбито ще одну атаку. Загальна їх кількість зросла до чотирьох.

На решті напрямків обстановка суттєвих змін не зазнала.

Крім того, ситуація на фронті змінилася через затримку західної допомоги, росіяни почали наступати на окремих ділянках.

Про це повідомив командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї ОШБр Юрій Федоренко.

«Пропоную на ситуацію подивитись комплексно. Взагалі, що відбулося? В зв’язку з тим, що Сполучені Штати Америки затримували пакет військової допомоги, противник усвідомив, що ми не можемо його інтенсивно вражати. І відповідно, знищення української державності — це завдання для противника залишається незмінним і основним, розділив на певні етапи. Окупація Донецької і Луганської областей є одною з пріоритетних. Незважаючи на те, що в нас брак боєприпасів, що противник підготував живу силу, накопичив і відремонтував техніку, йому не вдавалося довгий час здобути будь-яких тактичних суттєвих успіхів на полі бою. Певні тактичні успіхи мав, але Часів Яр до 9 травня не взяли. Якщо казати про Покровськ, наступальні дії їхні не завершились так, як противник визначав для себе — з повним виходом до Покровська», — сказав він.

Федоренко також зазначив, що противник приймає рішення — доки у нас брак боєприпасів, накопичення відбудеться за два місяці максимально, противник приймає рішення — угрупування підготовлене задіяти на Харківському напрямку.

«Які він завдання вирішує? Завдання перше — він відтягує потужні бригади з донецько-луганського напрямку, розпорошує Сили оборони. Друге — він пробує на міцність, а що ж у нас з укріпрайонами, як взагалі почуває себеХарківська область, і намагається максимально зреалізувати проходження до міста Харкова, пішов у напрямку Стрілече, Глибоке. Також дуже важливо противнику було зайти саме до Вовчанська, оволодіти цим плацдармом для подальшого просування в тил угрупування наших військ. Паралельно тривають активні штурмові дії в напрямку Куп’янська. Це все один глобальний задум. Чи достатньо угрупування противника, 60-70 тисяч живої сили, для того, щоб повною мірою окупувати Харківську область і вийти на адміністративні межі міста Харкова? Ні, цього недостатньо. Чи достатньо це для того, щоб утримувати наші сили, засоби, і спробувати утворити плацдарм для заходу в тил нашим силам? Так, цього може бути достатньо», — додав він.