Полковник Збройних сил України, військовий експерт Петро Черник під час ефіру телемарафону зауважив, що існує можливість відправлення іноземних військ до України, проте це можна здійснити не в рамках партнерства з НАТО, а співпрацюючи з окремими європейськими країнами без прив’язки до Альянсу.

 «Спадають фобії стосовно Путіна і це чудово. Наприклад, у червні 2022 року Himars видавалися фантастикою, потім Patriot так само, танкова коаліція та західні літаки, все здавалося фантастикою. Тепер це все, за винятком авіації, яка надійде пізніше, вже є. Розмову стосовно цього вже почали, то ж можливо це і дійде до певної точки», – сказав Черник.

За прогнозом експерта, іноземні війська можуть значно допомогти Збройним Силам України навіть без участі в активних бойових операціях.

 «Це може працювати за принципом зміщення, у нас є величезний Білоруський кордон, на якому стоять наші величезні сили. Ми мусимо їх там тримати, бо противник з іншого боку стоїть. І якщо наші сили відправити на фронт, а замість них стають європейські війська, такий механізм цілком робочий. І казки, що це неможливо – це лише казки. Це робоча тема, сподіваємося, до цього дійде», – резюмував Черник.

 

У разі відправлення військ країн-партнерів до України, вони не будуть залучатися до бойових операцій.

 

«Я вважаю, що ні про ніяку передню лінію фронту не може бути й мови, допоки не буде очевидності удару. Наприклад, коли ракета не прилетить до Бундестагу чи на Єлисейські поля. До цього моменту штатні війська на лінію боєзіткнення не ступлять», – каже Черник.