Ймовірніше всього, росіяни можуть знову піти з наступом. Роман Світан — військовий експерт, полковник запасу оцінив ймовірність нового наступу російських окупантів.

Він оцінив протяжність лінії зіткнення, він підкреслив, що росіяни «влізли в кишку» фронту протяжністю 1200 км, притиснуту до Азовського і Чорного морів на глибину 80-100 км.

«Це дуже незручне розташування для російських військ — дуже довгі плечі постачання військової амуніції та боєприпасів, подекуди до 500-700 км», — зазначив експерт.

Окупантам зручніше наступати там, де це плече найкоротше, тобто в районі Куп’янська.

«Від Валуйок до Куп’янська 80 км, а від кордону – всього кілька десятків кілометрів. Це оптимальний варіант для наступальних дій, тим більше, в тому вікні можливостей, яке залишилося», — не виключив співрозмовник.

Водночас він нагадав про те, що у РФ є близько місяця-півтора до початку осінніх дощів.

«А практично по всій лінії фронту, де знаходяться росіяни, грунти, схильні до розмокання в сезон дощів, тому рухатися буде не можливо. Тому противник буде намагатися просуватися тільки в районі Куп’янська і Сватового», — додав Світан.

Зазначимо, якщо до початку жовтня Шойгу не виконає наказ Путіна щодо зупинки контрнаступу, вимоги Путіна прозвучать уже в іншій формі, зазначає військовий експерт Олег Жданов.

«Вимоги глави Кремля будуть дедалі жорсткішими, адже наближається 1 січня. Потрібно виходити на передвиборчу кампанію, давати перемоги електорату щодо проведення так званої СВО. Путін не знає, як вчинити: оголошувати мобілізацію чи ні. Фронт без набору військових просідає», — сказав він.

Збільшення інтенсивності бойових дій в Україні чекати до зими не варто, у Росії почнуться політичні гризні через згаяний час, додав експерт.

«Навіть якщо Путін сьогодні скаже екстрено проводити мобілізацію, так як торік уже не вийде. Оперативний резерв вичерпано, а новобранців доведеться вчити. Підвищити градус на лінії фронту можна, зібравши резерви і пішовши в атаку на Куп’янському напрямку», — резюмував Жданов.

Він сказав, що на всіх інших ділянках фронту ЗСУ стійко тримають оборону.