ЗСУ досягли околиці Новопрокопівки, а рф змінює дислокацію своїх сил ближче до Токмака. Про це свідчить як мінімум те, що росіяни почали дедалі частіше контратакувати у цьому районі і перекинули сюди свої елітні підрозділи.

Про це йдеться у матеріалі Інституту вивчення війни ISW.

Окрім цього, українські війська продовжують свій контрнаступ у Донецькій області на півдні від Бахмута. Лише за попередню добу там відбулось 12 бойових зіткнень та окупанти 580 разів відкривали вогонь.

Про це повідомив речник Східного угруповання військ Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.

Євлаш розповів, що українські військові продовжують наступ на південному фланзі і мають успіхи, зокрема поблизу Зайцевого, Кліщіївки, Одрадівки та Іванівського. Там під шквальним вогнем Сили оборони продовжують вибивати загарбників, тримати оборону та закріплюватись на досягнутих рубежах.

«На цьому напрямку окупанти 580 разів відкривали вогонь по наших захисниках. Росіяни чотири рази використовували авіацію, загалом відбулося 12 бойових зіткнень», — сказав речник Східного угруповання військ.

Однак, попри це нашим бійцям вдалося завдати болісного удару по російських терористах і вони знищили:

141 окупанта,
10 гармат Д-30,
три Д-20,
дві установки «Піон»,
чотири гаубиці «Мста Б».

Також було ліквідовано кілька засобів радіоелектронної розвідки окупантів, зокрема, КРЕДО-1Е, спеціальну установку, що виявляє в будь-яку пору року пересування техніки та людей.

“Це велика втрата, дивізіон артилерійських знарядь противника було знищено всього за один день. Дуже активно працює зараз наша контрбатарейна боротьба, безпілотні літальні апарати виявляють цілі, наша розвідка передає нам координати, після чого завдаються точкові вогневі удари на ураження по цих артилерійських установках. Крім цього, дуже ефективно відпрацювали наші захисники і по різних станціях радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки”, — поінформував Євлаш.

За його словами це дуже непоганий “урожай” у наших військових на Бахмутському напрямку.