Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук піде в політику, тільки якщо його змусить життя. Таку заяву він зробив 12 років тому, 19 жовтня 2006 року, в інтерв'ю виданню. 

В мережі вирішиили пригадати основні мотиви заяв співака, та прирівняли їх до теперішньої ситуації.

Подаємо слова фронтмена в оригіналі.

"Що саме ви вкладаєте в зміст "йти у політику"? Хіба зараз, говорячи про це все, ми з вами не в політиці? Так виглядає на сьогодні, що ми всі в політиці.

Але у найближчому майбутньому я не збираюся цим займатися. Я сподіваюся, що життя мене не заставить іти в політику. А якщо колись і заставить, то, повірте мені, я віддам себе на 100%, до кінця".

За декілька місяців до цього гурт випустив пісню "Веселі, брате, часи настали", в якій висловили невдоволення наслідками Помаранчевої революції. 

"Нам очі ніжно закрили, губи медом змастили, душу кинули просто так", "Чому я далі шукаю стежку, чому я з ними не хочу йти?" – співають у композиції. Кліп на пісню зняли у чорно-білих кольорах.

"Мене на Майдан не кликав жоден політик. Мене на Майдан кликав народ. Якщо мене ще раз народ покличе, я туди прийду. Але політики мене на Майдан не мають права кликати.

Сьогодні у мене немає розчарування в політиках, тому що я ніколи на них не сподівався. Давайте не шукати, хто винен. Давайте переведемо все в іншу площину – постановки завдання. Як фізик, я добре знаю, що правильно поставлене завдання – це половина розв'язки. 

Я чекаю реакції не від політиків. Будь-яка ідея є якісною, щирою, і буде приречена на успіх, якщо вона іде з народу, а не якщо вона нав'язується нам політиками, хай навіть прогресивними. Жодна штучно нав'язана ідея довго не приживається", – говорив 2006-го співак.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Вакарчук був активним учасником протестів 2004 року. Виступав на сцені Майдану та в підтримку кандидата в президенти Віктора Ющенка. 

Після Помаранчевої революції став послом доброї волі ООН для української молоді. У 2007 увійшов до Верховної Ради з блоком "Наша Україна". Однак не був членом жодної партії. За рік склав повноваження нардепа.

Зазначається, що основні політичні погляди там мотиви Вакарчука з того часу не змінилися, і навіть більше, зараз у нього ще більше мотивації та шансів засвітитися у політичному середовищі не тільки на словах.

Сам же лідер гурту "Океан Ельзи", коментуючи можливість своєї участі в майбутніх президентських виборах, заявив, що його не хвилює, на якому місці він буде, адже головне — це бажання "змінити країну".

>