Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай вранці повідомив, що зараз лінія фронту на Донбасі майже завмерла. Втім для наступу ЗСУ все ще потрібно більше зброї. Однак завдяки підтримці Заходу українські військові мають більшу перевагу в артилерії, ніж було раніше. 

Підтримка заходу скоротила різницю в артилерійській перевазі ворога – лінія фронту майже завмерла, але для наступу нам необхідно ще, – йдеться в повідомленні.

Українські військові добре працюють на Сході. Вони неодноразово відбили атаки ворога з чотирьох напрямків. Майже два місяці ворог не має значних перемог.

Протягом 25 серпня біля чотирьох населених пунктів росіяни завдали авіаударів. Атаки ворога було неодноразово відбито з чотирьох напрямків, наголосив Гайдай.

Окрім того, проблеми з примусовою мобілізацією набирають обертів. Росія була вимушена посилити діяльність ФСБ на окупованих територіях, бо підтримка війни зменшується – люди не йдуть воювати.

Він також додав, що на окупованих територіях росіяни платять за відвідування до школи. Щоправда, ці гроші можна отримати лише, якщо відправити дитину до школи до 15 вересня. Пізніше – навчаєшся вже безоплатно, як і в усьому світі.

Росіянам байдуже, чи повернуться люди в рідні міста пізніше, бо знають, що нічого до зими не відремонтують і на новий приплив людей розраховувати не варто. Однак й із тих, хто залишився, не всі бажають навчатися за програмою ворога. Але 10 тисяч рублів при відсутності роботи відіграють свою роль. Ці гроші – багатофункціональні. Вони ще стимулюють населення відвідати псевдореферендум, військовим – виявити батьків, яких можна мобілізувати. А також не слід забувати, що одинадцятикласники невдовзі стануть призовного віку, – зазначив очільник Луганської ОВА.

Варто підкреслити, що битва за Донбас триває, але окупанти не змогли суттєво просунутися після боїв за Лисичанськ. До того ж, перелом у війні з Росією може настати уже в середині осені 2022 року, коли Україна отримає військову допомогу з ленд-лізу.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт та аналітик Петро Черник.

Великих сил, щоб здійснювати повноцінні контрнаступальні операції з проривом до 10-15 км, противник не має. Але є стара східна військова мудрість: війна – шлях обману. І створення враження, що в одному місці концентруються війська, а в іншому може статися справжній удар – це основа основ будь-якого оперативного військового мистецтва, – пояснив експерт, відповідаючи на питання про те, як ЗСУ на сході скористатися перекиданням військ РФ на південь.

Він переконаний, що східний плацдарм для окупантів більш пріоритетний. Вони оголосили визнання так званих ЛДНР, а значить вийти на адміністративні кордони Донецької області їм необхідно до початку сезону дощів, який не дозволить рухатися важкій техніці.

Отже, замикати ці межі – їхнє стратегічне завдання.

Згадаймо, що найбільші їхні успіхи – Сєвєродонецьк та Лисичанськ – були понад місяць тому. Далі вони суттєво просунутися не змогли. Якість українського опору зростає з кожним днем дедалі більше. На мою думку, переломний момент може настати тоді, коли ми матимемо хорошу якісну авіацію. Її ми можемо отримати за ленд-лізом десь на середину осені, – сказав Черник.

Водночас також додамо, що радника Офісу президента Олексій Арестович заявляв, що нинішні темпи просування російських військ в Донецькій області не дозволять взяти Бахмут, Сіверськ та інші міста.

Темпи, масштаби і ціна за це просування такі, що вони не дозволять взяти Бахмут, Сіверськ та інші міста. Все це, в кращому випадку, закінчиться в околицях цих міст. Повторення Лисичанська і Сєвєродонецька не буде, – зазначив він.