Країна-агресорка Росія може розпочати нову хвилю повномасштабного наступу на Донбасі до 24 лютого. До того ж, росіяни накопичують війська у Запорізькій області. Про це розповів секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю.

Так, російська влада любить прив’язуватися до дат. Тож до “річниці” повномасштабного вторгнення окупанти готують нову хвилю наступу.

Секретар РНБО наголосив, що українська сторона має розуміння, на яких ділянках російські сили планують свій наступ. І насамперед йдеться про Донбас.

Зараз вони готуються до максимальної активізації з урахуванням того, що вони — люди з радянського “совка”. І вони вважають, що якщо є якась річниця, вони повинні мати якісь досягнення. Тут немає жодної таємниці, що вони до 24 лютого готуються до нової хвилі (наступу), – сказав він.

Данілов уточнив, що перш за все у російських військових є завдання щодо Донецької й Луганської областей – вони хочуть повністю вийти на кордони цих регіонів.

Окрім підготовки до повторного повномасштабного вторгнення на Донбасі, росіяни перевіряють обороноздатність українських військ на Запоріжжі. Наразі у Запорізькій області є певне накопичення військ ворожих сил.

Вони зараз вже тиждень мають спроби зрозуміти, що відбувається на Запорізькому напрямку в нас із точки зору оборони. Зараз є певне накопичення військ. Нам це відомо, ми розуміємо, що відбувається в Російській Федерації із цього приводу, – пояснив секретар РНБО.

Водночас полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан вважає, що зараз у російських загарбників немає можливості для нового наступу ніде, окрім Донбасу.

За його словами, є певні моменти, пов’язані з логістичними ланцюжками та наявністю іншої інфраструктури для наступу.

“Будь-який наступ, який може принести росіянам хоч якийсь успіх, вони можуть почати лише з тих точок, які готували роками”, – сказав Світан.

Як зазначив військовий експерт, є 3 основні ділянки, де окупанти тривалий час проводити підготовку.

Донбас, тобто окуповані території Донецької та Луганської областей.

Окупований півострів Крим.

Місто Валуйки на півдні Бєлгородської області, яка розташоване приблизно за 15 кілометрів від кордону з Україною.

Як розповів Світан, росіяни роками готували базу у Валуйках та всю її інфраструктуру саме до виконання наступальних дій.

Водночас наші союзники оголосили про постачання сучасних танків, які дуже потрібні для звільнення окупованих територій. Поки ЗСУ готуються опановувати нову техніку, Владіміру Путіну могли дати час, щоб він вивів окупаційні війська з Півдня, або ж Україні нададуть ще й сучасні літаки.

За словами Світана, без належної підтримки з неба нові українські танки будуть вразливою мішенню для російської авіації.

Так, він розповів, що танки та різноманітні бронеавтомобілі, які має отримати Україна, будуть дуже вразливими цілями без прикриття авіації.

Росіяни використовуючи свої винищувачі та сучасні ракети, зможуть знищити українську техніку.

Та втім Роман Світан вважає, що вже є попереднє рішення про передачу цих літаків Україні, але Владіміру Путіну дають час до другої зустрічі у форматі “Рамштайн”, щоб він вивів окупаційні війська з Херсонської та Запорізької областей.

“Дають ще час, а вже в середині лютого буде прийнято рішення по F-16 й, скоріш за все, одномоментної передачі танків та авіаційної складової”, – сказав льотчик-інструктор.