Глава МЗС Дмитро Кулеба на засіданні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку заявив, що повномасштабна війна в Україні означатиме кінець світового порядку, який існував досі.

“Початок масштабної війни в Україні стане кінцем світового порядку, яким ми його знаємо. Якщо Росія зараз не отримає жорсткої, швидкої та рішучої відповіді, це означатиме повне банкрутство міжнародної системи безпеки та міжнародних інституцій, яким покладено завдання підтримувати глобальний безпековий порядок” – наголосив Кулеба.

Він наголосив, що на Україні Путін не зупиниться, – повідомляє “Європейська правда”.

“Якщо постійному члену Ради Безпеки ООН вдасться порушити буквально всі правила, інші учасники будуть надихатися ним і слідувати його зразку. Зараз він намагається довести, що Організація Об’єднаних Націй слабка, нерішуча і не в змозі захистити свої основні принципи” – заявив міністр, зазначивши, що Путін готує для ООН сумну долю.

За словами Кулеби, ми повинні відмовити Росії в тому, що вона хоче.

“Якщо Організація Об’єднаних Націй прямо зараз зробить поворот, щоб стати сильним і ініціативним гравцем, який не боїться рішучих дій і використання всіх своїх сил і сил, я впевнений, що Росія зупиниться” – наголосив він.

Кулеба вважає, що ніхто не зможе пересидіти кризу в стороні, якщо Путін піде у наступ.

“Ніхто не зможе пережити цю кризу, якщо Путін вирішить, що він може рухатися вперед зі своєю агресією проти України. Ваші уряди і ваш народ зіткнуться з болісними наслідками разом з нашим урядом і народом. Ось чому ми повинні використати цей останній шанс для дій і зупинити Путіна там, де він є. Зрозуміло, що сам він не зупиниться” – заявив Кулеба.

У свою чергу, Володимир Зеленський заявив, що не може прогнозувати, якими будуть наступні кроки Росії. Водночас президент точно знає, як діятимуть ЗСУ.

Відповідну заяву Зеленський зробив 23 лютого під час брифінгу, який провів спільно з президентом Польщі Анджеєм Дудою та главою Литви Гітанасом Науседою.

“Я прошу вибачення – ці чіткі кроки нашої армії щодо обороноздатності та захисту нашої держави знатимуть лише я і наша армія. І, повірте, ми до всього готові”, – запевнив Зеленський.

Президент наголосив, що Україні потрібні гарантії безпеки.