Порошенко, його адвокати та партійці наробили дуже багато різних заяв після його «ривку» з країни. Вони вже встигли прокоментувати все, що завгодно, але з головного питання Порошенка – повне мовчання. Він жодного разу так і не пояснив – а чому взагалі допомагав Медведчуку у суто комерційних схемах? Таку думку висловив український політолог Золотарьов Андрій

Очевидно, що Медведчук не зміг би сам без політичної допомоги Порошенком налагодити жодну схему – ні з вугіллям, ні з електрикою, ні зі зрідженим газом, ні з нафтопродуктопроводом «Самара – Західний напрямок». А чому Порошенко допомагав? Що він за це одержав? Адже Петро Олексійович найменше схожий на людину, яка просто так, що-небудь зробить. Арешт майна крок логічний, хоч і запізнілий. Знаючи, як Порошенко переписує майно на підставних осіб та сліпі трасти, швидше за все більшу частину вже оприбутковано. Проте, коли у «пана отамана немає золотого запасу» це вдарить за планами «розгойдати» ситуацію…

Нагадаємо, що Печерський суд Києва ухвалив рішення про арешт майна народного депутата від партії “ЄС” та експрезидента Петра Порошенка.

Як повідомляє ВВС Україна, суддя під час оголошення перерахувала все майно та активи Порошенка, на які наклали арешт. Серед них, зокрема, квартири у Вінниці та Києві, садиба у Козині, земельні ділянки, акції Порошенка у низці приватних компаній. Ухвала суду “підлягає негайному виконанню слідчим прокурором”, її можна оскаржити в апеляційній інстанції, наголосила суддя.

Повний текст ухвали суду обіцяють оприлюднити 14 січня.

“Вугільна справа” Порошенка

20 грудня 2021 року Офіс генерального прокурора оголосив підозру Петру Порошенку за двома статтями Кримінального кодексу. Колишнього президента звинувачують у “державній зраді” та “сприянні тероризму”.

“Вугільна справа” стосується розслідування схеми постачання вугілля з тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям “ЛНР” та “ДНР” групою громадян України. Провадження розслідується СБУ і ДБР під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора за статтями про фінансування тероризму, державну зраду та створення терористичної організації. Серед інших підозрюваних у справі — депутат від “Опозиційної платформи-За житя” Віктор Медведчук та ексміністр енергетики Володимир Демчишин.

  • “Вугільна справа” стосується 2014-2015 років, коли через окупацію Росією Донбасу Україна опинилась на межі енергетичної кризи. Тоді було вирішено закуповувати вугілля з Південно-Африканської Республіки. За даними СБУ, РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів і не дозволити Україні “посилити власну енергонезалежність”. Тому, за посередництва Медведчука, відбулася змова з вищими посадовими особами України, які створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР. Урешті контракти з ПАР були зірвані, це спровокувало хвилю “віялових” відключень електроенергії в Україні.
  • Як стверджує СБУ, протягом 2015 року за поставки вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей бойовикам самоназваних “ЛНР” і “ДНР” було перераховано не менше 200 млн гривень, не рахуючи коштів, сплачених у готівковій формі, із запланованих більше ніж 3,16 млрд гривень.
  • У нібито розмовах Медведчука, які фігурують у “вугільній справі”, з представниками Кремля ймовірно фігурують прізвища колишнього президента Петра Порошенка, ексглави НБУ Валерії Гонтаревої, а також ексглави Адміністрації президента (2014-16) Бориса Ложкіна.