Підозрюваного в державній зраді й сприянні діяльності терористичної організації нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука відкликали з посади члена парламентського Комітету.

Рішення Верховна Рада ухвалила у четвер. Медведчук був членом Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Медведчук потрапив до парламенту на виборах у 2019 році. Йшов третім у списку ОПЗЖ.  23 депутати з фракції ОПЗЖ, діяльність якої зупинено, створили групу. Медведчука в ній немає.

Голову забороненої прокремлівської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука підозрюють у багатьох злочинах. Україна судитиме його за ті, які вдасться довести.

Але й цього вистачить йому на довічне, заявив радник керівника Офіса президента Олексій Арестович.

“Судити його будуть не за всім пулом злочинів, які він вчинив, від моральних до політичних, а за тими, які вдасться довести. Знати й довести – це різні речі. Як мені здається, і того, що доведуть, вистачить йому на довічне”, – переконаний Арестович.

За його словами, зараз Медведчук має надати покази й розповісти всю правду про те, як він працював проти України. Водночас поки що складно оцінити його обмінний потенціал.

“З одного боку, він – кум Путіна, а з другого – Путін може бути на нього дуже злий за ті 5 мільярдів і ті роки зусиль, які пішли в нікуди”, – додав Арестович.

Він запевнив, що просто так Медведчука ніхто не відпустить.