Протягом 2024 року тривають дискусії між різними експертами та військовими стосовно можливості форсування Дніпра для деокупації лівого берега Херсонщини, і наш опитаний експерт розповів, як це станеться.

Військовий експерт Олександр Мусієнко вважає, що Збройні сили України можуть вже найближчим часом перетнути річку значними силами. Проте він зауважив, що це можливо лише за умови виконання однієї умови з боку західних партнерів.

Мусієнко вважає, що деокупована частина Лівобережжя може стати «плацдармом надії», але без додаткових поставок зброї ЗСУ можуть мати обмежені успіхи. За його словами, лише збалансована підтримка може допомогти виштовхнути окупантів з території України.

Сили оборони України вже провели серію успішних дій на лівому березі річки Дніпро на Херсонському напрямку. Завдяки мужності та професійності українським морським піхотинцям, у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони, вдалося закріпитися на декількох плацдармах.

Про це, на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє Морська піхота.

У ході боїв російські окупанти зазнали важких втрат у живій силі та техніці. Зокрема, з початку проведення зазначених заходів ворог втратив: особового складу – 1216 вбитими та 2217 пораненими, 24 танки, 89 артилерійських систем та мінометів, 135 одиниць різноманітної автомобільної техніки, 48 одиниць бойових броньованих машин, у тому числі БТР та БМП, 9 РСЗВ, 14 плавзасобів, 15 одиниць спеціальної техніки, 4 командні пункти, 29 складів з боєприпасами, як польових, так і стаціонарних. Крім того, зведеним підрозділом РЕБ морської піхоти було нейтралізовано 135 FPV дронів та 5 БПЛА оперативно-тактичного рівня.

Українські морські піхотинці здійснюють вогневі ураження на лівобережжі Херсонщини та проводять дії з метою знищення ворога.