Як виявилося, в Службі безпеки України, не тільки не займаються розслідуванням справи, щодо видачі жителям Закарпаття паспортів Угорщини, а й нічого не знають про те, що відомство має цим займатися. Таку заяву сьогодні зробила Олена Гітлянська, прес-секретар СБУ.

Більш того, за словами прес-секретаря, в законодавстві України відсутня стаття, що передбачає будь-яку відповідальність за отримання українцями громадянства іншої країни. Також, з її слів стало зрозуміло, що Генеральна прокуратура України, все-таки, могла відкрити справу за даним фактом, а також визначити, що нею буде займатися саме СБУ. Однак, ніяких документів у відомство з цього приводу, так і не надходило.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

А щодо заяви генпрокурора про те, що ті громадяни України, які матимуть ще одне громадянство і будуть позбавлятися українського паспорта, оскільки подвійне громадянство, за словами Луценка, заборонено законом, Гітлянська заявила, що сумнівається в такій можливості. Справа в тому, що за даними Служби безпеки України, за подвійне громадянство можуть понести покарання тільки ті люди, які мають доступ до державної таємниці. «Теоретично можна ініціювати перед комісією при президенті позбавлення громадянства тієї чи іншої особи, якщо встановлено, що у нього є паспорт іншої країни. Але процедура ця не виписана в жодному законі », – заявила прес-секретар СБУ.

Коментатори цієї інформації в Мережі, почали насміхатись з Генпрокурора зазначаючи: " Що він тоді намолов" " Сам не знає що говорить" " Вчи закон, Юра".

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що за фактами отримання громадянами країни подвійного громадянства зареєстрували кримінальне провадження.

За його словами, цим займається СБУ, а ГПУ веде процесуальний нагляд.

«Отримання подвійного громадянства категорично заборонено українською Конституцією. Якщо є докази про отримання подвійного громадянства, це повинно каратися », – сказав Луценко. Також він додав, що громадян країни з подвійним громадянством будуть позбавляти громадянства України.