ЗСУ продовжують ведення наступальний та оборонних дій на кількох напрямках. Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ Олександр Штупун заявив, що РФ зосередила 40 тисяч особового складу на Авдіївському напрямку та перекидає туди додаткові сили.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни.
Там зазначають, що 29 жовтня російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове, але підтверджених успіхів не досягли.
Генштаб ЗСУ повідомив, що українські війська відбили більше семи російських атак поблизу Синьківки та Іванівки. Також на Лиманському напрямку російські війська не вели наступальних дій і продовжували перегрупування в цьому районі.
Російський «воєнкор» стверджував, що минулого тижня війська РФ нібито досягли тактичних успіхів біля Степової Новосілки та біля Діброви.
Геолокаційні кадри, опубліковані 29 жовтня, показують, що українські війська просувалися на схід від залізничної лінії на південь від Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута).
Українські війська продовжували наступ на південь від Бахмута та атакували поблизу Кліщіївки, намагаючись перетнути залізничну колію поблизу населеного пункту.
Російський «воєнкор» заявив, що війська РФ готуються атакувати Авдіївський коксохімічний завод безпосередньо на північ від міста. Схоже, що російські війська зосередили значну частину своєї бойової сили навколо Авдіївки.
Крім того, український військовий оглядач Костянтин Машовець оцінив, що російські війська мають підрозділи 12 окремої мотострілецької бригади, 16 окремого стрілецького полку мобілізаційного резерву, 22 окремого стрілецького батальйону мобілізаційного резерву, 11 окремого танкового батальйону, окремого мотострілецького батальйону, і три зведені тактичні загони батальйонного рівня, включаючи підрозділи БАРС і підрозділи «Шторм З», що діють на Авдіївському напрямку, теоретично загальною чисельністю понад 40 000 військовослужбовців.
ISW регулярно оцінює, що російські військові підрозділи, ймовірно, загалом неукомплектовані та можуть бути батальйонами, бригадами чи полками лише за назвою з меншою чисельністю особового складу, ніж це передбачається в їх ешелонах.
Геолокаційні кадри, опубліковані 29 жовтня, показали, що російські війська нібито просунулися на південь від Красногорівки.
До того ж, міністерство оборони РФ стверджувало, що українські сили атакували поблизу Урожайного та Старомайрського. У російському батальйоні «Восток» скаржилися, що українські сили вночі з 28 на 29 жовтня інтенсивно обстріляли позиції окупантів у районі кордону Донецько-Запорізької областей.
Інші російські джерела повідомляли, що українські війська продовжують спроби прорвати оборону РФ на лінії Копані-Роботине. Вони також стверджували, що українські сили продовжували завдавати ударів по окупованому Росією Токмаку, Василівці та невизначеній трасі.
Ще один російський військовий блогер стверджував, що українські війська намагалися просунутися до Піщанівки на лівому березі Херсонської області. Він додав, що російські війська нібито перехопили український десант у районі Дачі (10 км на південний захід від Херсона).
Крім того, «воєнкор»стверджував, що українські сили форсують Дніпро групами від 50 до 70 осіб у трьох напрямках.
Варто підкреслити, що речник українського Південного оперативного командування капітан першого рангу Наталія Гуменюк повідомила, що російські війська застосували 30 керованих бомб КАБ для удару по західному (правому) березі Херсонської області.