Кількість полонених російських військових становить нині близько 600 осіб.
Про це віцепрем’єр-міністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук сказала в ефірі телемарафону.

 

«Коли ми говоримо про загальну цифру, то їх близько 600 зараз. Ви знаєте, у нас має бути побудований спеціальний табір відповідно до міжнародного права», – зазначила Верещук.

За її словами, сьогодні відбулася нарада за участю урядовців, на якій обговорювалося це питання. «І найголовніше, говорили про те, як змусити росію допустити Червоний Хрест до наших полонених, змусити росію відпустити наших полонених, які з 2014 року деякі з них, і так само жінки, знаходяться на території Донецької та Луганської областей», – додала Верещук.

Вона також відповіла на запитання про те, чи завжди обмін є рівноцінним по кількості: «Наприклад, коли міняли моряків, то за 11 росіян отримали 19 наших моряків».

Додамо, що 1 квітня українська влада поінформувала про обмін полоненими з РФ у форматі “86 на 86” у Запорізькій області. За словами Верещук, однією з принципових позицій української сторони було включення 15 жінок-військових до числа звільнених.

Окрім того,  Ірина Верещук заявила, що російські війська перешкоджають евакуйовувати автобусами людей із Маріуполя.

«До Маріуполя не допускають автобуси. Люди їдуть лише своїм легковим транспортом. Як ви розумієте, ані палива, ані можливостей немає у всіх. Це величезна трагедія, бо ми ніяк не можемо домовитися. Нам в цьому не можуть допомогти ані лідери, ані міжнародні організації.

Наприклад, станом на цю хвилину представники Міжнародного комітету Червоного Хреста знаходяться, я не знаю, чи це можна назвати полоном, у заручниках. Їх утримує у Мангуші окупаційна влада. Вони вже із 1 квітня намагаються проїхати до Маріуполя», – наголосила Верещук.

Водночас вона уточнила, що запланований коридор на 4 квітня спрацював, і на власних автомобілях змогли виїхати вже понад тисячу людей. 

«Питання в тому, що росіяни не допускають нікого до окупованого Маріуполя фактично. Немає коридору, домовленостей, який би дозволив вийти одразу 20-30 тисячам людей», – додала віцепрем’єр-міністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій України. 

Як повідомлялося, раніше Верещук поінформувала, що 4 квітня працюватиме гуманітарний коридор з Маріуполя до Запоріжжя для приватного автотранспорту.

Тоді вона зазначала, що із Запоріжжя до Маріуполя вже виїхало 15 автобусів, призначених для евакуації людей. Тим часом делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста планувала продовжити рух до Маріуполя з міста Мангуш разом із 7 автобусами.