У рамках створення так званого регіонального угруповання військ союзної держави у Білорусь прибули декілька тисяч мобілізованих росіян. З огляду на це, Україні треба бути готовою до будь-якого розвитку подій.

Про це 24 каналу сказав журналіст білоруської служби “Радіо Свобода” Валерій Калиновський.

Проте Калиновський зазначив, що росіяни не дуже довіряють білорусам, і навпаки. Крім того, у білорусів немає якогось бажання втрутитися безпосередньо у війну в Україні. Якби воно було – то могло бути реалізоване ще навесні чи впродовж цього року.

За його словами, у рамках так званого регіонального угруповання військ союзної держави у Білорусь приїхали 4 – 5 тисяч фактично мобілізованих росіян, які нічого не вміють і яких треба ще навчати. Річ у тім, що полігони в Росії або вже погані, або зайняті, оскільки там триває осінній призов до армії.

Калиновський зауважив, що російських мобілізованих привезли до Білорусі, щоб чогось навчити. Можливо, їх буде більше, тому що міноборони Росії заявляло про 11 тисяч осіб.

Але для того, щоб зробити з них ударний кулак, треба набагато більше й дещо інших. А ті, які могли зробити такий ударний кулак, уже полягли в українських степах та лісах довкола Києва,
– сказав журналіст.

З іншого боку, наголосив він, треба звертати увагу на те, що Білорусь знімає з пунктів зберігання й віддає Росії свої ще радянські танки, а також якісь артилерійські снаряди та інші боєприпаси. Тобто це є свідченням того, що Білорусь як така не братиме повноцінної участі у війні.

Як повідомляє “Беларускі Гаюн”, росія вивезла з Білорусі 20 ракет для ЗРК С-300/400. До того ж останніми днями в Мачулищі з РФ прилітало 8 Іл-76.

Так, моніторингова група зафіксувала приліт до Білорусі чергового Іл-76 ВКС РФ. До речі, напередодні група припустила, що тепер росіяни можуть не завозити своє озброєння на територію республіки, а навпаки вивозити його.

Таким чином, ми маємо додаткове підтвердження, що з Білорусі останніми днями відбувається вивезення ракет до РФ для подальшого постачання ракет угрупованню на Луганському та Донецькому напрямку,
– наголосили у групі.