Російські окупанти перекидають війська у Мелітополь з Каховки та Нової Каховки.

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець в ефірі телеканалу “Еспресо” заявив, що звільнення Мелітополя може відрізати росіян від постачання з РФ.

“У Мелітополі спостерігається найбільша концентрація російських сил. Ворог побоюється, що ЗСУ розпочне активні дії щодо Мелітополя, щоб розсікти цю ділянку. Через Керченський міст постачання зброї для армії РФ майже неможливо, тому всі лінії забезпечення йдуть з материкової частини Росії.

Перебивання артерії у зоні Мелітополя, визволення Мелітополя, перекриває можливості російського угруповання живитися боєприпасами та іншими засобами з Росії”, – пояснив експерт.

За словами Згурця, подальші дії будуть залежати від реальних оцінок сил та засобів української армії. Він також назвав три пріоритетних напрямки.

“Це може бути продовження бойових дій на ділянці Сватове – Кремінна, або блокування дій росіян навколо Бахмута та Авдіївки, або підготовка до контрнаступу, який буде вирішальним, аби забезпечити контроль над Мелітополем як центром та ключем для звільнення Півдня”, – підсумував експерт.

Мелітополь з 26 лютого поточного року знаходиться під контролем окупантів. З міста виїхали понад половина мешканців.

За даними Генштабу, російські окупанти нарощують свої війська поблизу Мелітополя. Туди прибувають військові колони зі сторони міста Токмак.

Збройні сили України не зменшать темпу наступу, а постачання озброєння від міжнародних партнерів можуть його прискорити.

Наразі триває дискусія про те, що якщо Україна отримає далекобійні ракети для HIMARS, то під вогневим контролем можуть опинитися окупаційні військові об’єкти в Криму. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

“Рішення, яке буде прийняте в Білому домі про їхнє постачання або не постачання — виключно на відповідальності самого господаря Білого дому. І будуть ці поставки, не будуть ці поставки, але Збройні сили України не зменшать темп звільнення території. З іншого боку, якщо нам будуть надані ATACMS, ми це тільки збільшимо. Чому? Тому що тоді буде безпосередньо вогневий тиск на позиції в глибокому тилу. Це дуже важливо”, — сказав Коваленко.

Зараз тимчасово окупований острів Крим можна розцінювати як глибокий тил. Це транзитний вузол, де відбувається накопичення техніки, засобів сил матеріально-технічного забезпечення для подальшого перерозподілу південним плацдармом, у тому числі на лівобережну частину Херсонської області.

“І скупчення техніки справді досить серйозне. Наприклад, тільки в районі Армянська і загалом у північних локаціях сконцентровано близько 1 000 одиниць різнотипної номенклатури техніки. Це досить серйозний потенціал, який слід знищувати ще до того, як він потрапляє на тимчасово окуповану материкову частину України. І саме ATACMS би в цьому нам допоміг. І будь-які зволікання, звичайно ж, лише затримують звільнення наших територій, але вони все одно будуть звільнені”, — переконаний експерт.

Він також прокоментував прогноз колишнього командувача сухопутних сил США в Європі генерал-лейтенанта Бена Ходжеса щодо того, що ЗСУ звільнять Маріуполь та Мелітополь до січня.

“Дивлячись на ситуацію, яка складається в зоні бойових дій, я ставлюся до цього прогнозу виключно як надмірно оптимістичного”, — сказав Коваленко.

Він пояснив, що поки що недостатньо сформовані умови для відповідного контрнаступу Збройних сил України.

“Звільнення Мелітополя та Маріуполя, хоч би як цього хотілося, навряд чи відбудеться до кінця цього року. До того ж Мелітополь та Маріуполь — це дві абсолютно протилежні сторони. Тобто це клини, які можуть бути перерізані, що з Донецької області, що з Запорізької та Херсонської. Тобто треба говорити не про Мелітополь і Маріуполь, але ще й про Бердянськ. Щоб звільнення йшло широким фронтом і не було можливості обрізати нашим підрозділам шляхи і, відповідно, взяти їх в оточення”, — прогнозує експерт.