Збройні сили України застосовують маневрену оборону для захисту Бахмута та його околиць. Ворог знизив наступальний потенціал, внаслідок втрат, які йому нанесли українські захисники

Про це в ефірі 24 Каналу заявив Родіон Кудряшов, майор ЗСУ, заступник командира 3 окремої штурмової бригади. Через зазнані втрати, ворог дуже демотивований.

Родіон Кудряшов розповів, що ситуація у місті та навколо є напруженою, але контрольованою. Логістичні маршрути до міста повністю контролюються українськими захисниками.

“Є часткові вогневі нападки з того, чи іншого боку на наші логістичні маршрути. Ми застосовуємо маневрену оборону. Працюємо на максимальне ураження ворога та збереження власного особового складу”, – додав він.

Український військовий наголосив, що ворог не змінив тактику ведення бойових дій та продовжує засилати на штурм великі групи піхоти, які б’ють по передньому краю оборони ЗСУ. Однак інтенсивність таких штурмів зменшується.

“Ворог демотивований. Йому потрібно робити дуже багато кроків, щоб досягнути певного успіху. Не менш важливим є те, що ми постійно наносимо йому вогневе ураження, вони зазнають великих втрат”, – підкреслив майор ЗСУ.

Родіон Кудряшов також пояснив різницю між веденням оборонних чи наступальних дій у місті та у полі. За його словами, бої у місті є складнішими, адже потрібно більше часу, щоб зачистити якусь територію. Натомість у полі дистанція до противника доходить до 1 метра.

Стрілкові бої відбуваються впритул, а тому навички поводження зі зброєю бувають не лишні,

– наголосив він.

За словами Кудряшова, велику роль у полі відіграє артилерія, яка дозволяє зачистити ворога у певному квадраті. Він наголосив, що бої за Бахмут високоінтенсивні, динамічні та виснажливі, але українські захисники продовжують виконувати наказ – оборона міста Бахмут та його околиць.

Також зазначимо, що Путіну бракує живої сили, тому він відправляє на війну в Україну всіх, зокрема ув’язнених. Журналісти припустили, скільки зеків могли загинути на території нашої держави за останні місяці.

Уже понад рік ворог щодня втрачає сотні своїх бійців особового складу. Серед них як і “еліта”, так зеки, яких завербували та відправили на війну через брак “гарматного м’яса”. Розслідувачі проаналізували дані щодо втрат Росії у період від 1 січня до 16 березня 2023 року та сказали, скільки, ймовірно, зеків-окупантів могли відправитись до Кобзона за цей час.

Власне, щонайменше одна тисяча російських завербованих ув’язнених загинула на війні в Україні від початку цього року.

Лише за останні два тижні (від 1 березня – 24 Канал) стало відомо про загибель ще понад 400 ув’язнених. Судячи з некрологів, більшість із них були учасниками битв за Бахмут. Усього встановлено імена 2 092 ув’язнених російських колоній, які загинули під час бойових дій на території України (від лютого 2022 року),

– йдеться в повідомленні ЗМІ.

Варто зазначити, що зеки потрапляли під Бахмут, вступаючи у лави ПВК “Вагнера”, що контролює такий собі Євгеній Пригожин. Як констатували журналісти, у березні було виявлено нове масове поховання людей, які, ймовірно, воювали у складі цього батальйону.

Розташоване воно біля міста Березовського у Свердловській області Росії. Місцеві жителі населеного пункту побачили 67 могил, що там нещодавно з’явилися.

Варто зазначити, що цифри, що наводять журналісти, очевидно, не зовсім відповідають реальності – себто тому числу окупантів-зеків, що загинули на війні проти нашої держави. Це тому, що в матеріалі йдеться лише про тих ворогів, імена яких вдалось встановити.

Також додамо, що російсько-окупаційні війська тактично не можуть завершити операцію по захопленню донецького міста-фортеці Бахмуту та продовжують здійснювати атаки “по інерції”.

Про це сказав речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

Військовий спікер повідомив, що сьогоднішні дії росіян у районі Бахмуту на Донеччині важко назвати великою стратегічною наступальною операцією.