Військовий експерт Михайло Жирохов пояснив, що входить у плани Збройних сил України під час наступу на позиції російських окупаційних військ.

«Одним із елементів плану наступу, як я розумію, є обмеження можливості вести вуличні бої. Тобто [ЗСУ здійснюватимуть] флангові удари, які [змусять] росіян зробити „жест доброї волі“. У [задумах] нашого Генерального штабу немає такого плану — воювати в міській забудові Мелітополя, Бердянська або навіть Токмака», — запевняє Жирохов в ефірі Radio NV.

Українські військові змусять окупантів відступати в інший спосіб, переконаний він:

«План побудований на флангових ударах. Росіяни, незважаючи на лінію оборони, повинні знаходитись в такому „котлі“, як вони люблять говорити, у тактичних напівоточеннях, щоб дати можливість їм відходити постійно. Ставити їх в тактичному плані у [таку ситуацію], що у них буде лише єдиний вихід — це відходити, відходити, ще раз відходити. З максимальним знищенням [росіян] на цих відходах. Ми бачили, як це працює, коли колони техніки розстрілюються в найближчому тилу. І план поки що працює».

Також він вважає, що дії на фронті – це ще не великий наступ ЗСУ, а також пояснив, що свідчитиме про його початок:

«Усе буде дуже непросто, але я не став би говорити, що ми побачили повну міць по обвалу логістики [РФ]. Логістика має бути знищена або значно менш її стане перед самим великим наступом. Не має сенсу знищувати залізничні гілки або мости за тиждень або за два до наступу, тому що це можливо відбудувати. Щойно почнуться масовані удари по логістиці (те що ми бачимо, це ще не масовані), лише тоді можна буде говорити про ступінь знищення логістики і яким чином буде далі просуватися наш наступ».

Професор кафедри політичних наук у КНУ ім. Шевченко, політолог Ганна Малкіна звертає увагу, що ситуація навколо контрнаступу ЗСУ залишається напруженою вже кілька місяців.

“Незважаючи на те, що певні кроки на полі бою вже мають місце, проте основна частина контрнаступу, як і раніше, залишається в медійному полі. Сучасна війна показала, що інформаційні операції мають величезний ефект. При правильному виконанні, вони здатні істотно дезінформувати та деморалізувати супротивника. Власне, саме це ми бачимо щодо українського контрнаступу. Якщо проаналізувати російські пабліки останніми місяцями, можна знайти всі стадії прийняття неминучого: заперечення, гнів, торг, депресія, прийняття. Тобто. масованого контрнаступу, по факту, ще немає, а на окупованих територіях, включаючи Крим, йде підготовка до евакуації”, – наголошує експерт.

Контрнаступ, наголошує вона, не буде простим. Незважаючи на “режим тиші”, до якого закликає українська влада (і якого, до речі, дотримуються в більшості випадків ньюсмейкери), кожен має широке поле для “надумування” та “додумування” подальшого розвитку подій. Це, пояснює Ганна Малкіна, породжує велику кількість найрізноманітніших експертних оцінок, які можуть відрізнятися за прогнозуванням термінів, напрямками ударів та можливими проблемами. Проте всі вони сходяться на тому, що в діях ЗСУ на сьогоднішній день не вистачає якоїсь хитрощі. І всі цю хитрість чекають.

“На мою думку, така хитрість буде, – зізналася політолог. — Але ось на запитання “коли?” відповіді немає. План постачання озброєнь, зокрема авіації, розтягує цей сюрприз на тривалий період. Остання новина про постачання Україні додаткових дивізіонів ЗРК Patriot до кінця 2024 року теж не дає підстави припускати, що контрнаступ дасть кінцевий результат у найближчій перспективі. А, якщо додати до цього, що на сьогодні ні в кого немає розуміння, яким має бути закінчення війни, нам просто потрібно приготуватися до проходження виснажливого шляху, яким ми і йдемо”.