На саміті Україна-ЄС однією з тем стануть попередні переговори щодо вступу нашої країни до європейської спільноти.

Про це повідомляє міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю чеському виданню Denіk.

“3 лютого відбудеться черговий саміт Україна-ЄС, однією з ключових тем якого стануть попередні переговори щодо членства нашої країни в Європейському союзі”, – сказав глава МЗС.

Він додав, що Україна у цей історичний період готова до змін та роботи, аби пришвидшити євроінтеграцію. Проте він зазначив, що рішення про вступ України до ЄС залежить також від політичної волі всіх членів.

“Сьогодні Україна робить усе, щоб у короткий термін стати членом ЄС. У нас є всі необхідні передумови та потенціал, а також політична воля для якнайшвидшого виконання всіх рекомендацій Єврокомісії. Водночас членство України в ЄС залежить від спільного політичного рішення всіх країн об’єднаної Європи та від тих переваг, які ми пропонуємо європейській спільноті”, – наголосив він.

Нагадаємо, нещодавно Швеція яка зараз головує в Євросоюзі, підтвердила, що саміт Україна-ЄС відбудеться у Києві 3 лютого.

За день до проведення цьогорічного саміту Україна-ЄС, 2 лютого, до міста Києва можуть прибути близько 15 членів Європейської комісії з 27, щоб провести зустріч з представниками уряду нашої держави. Про це повідомила речниця Єврокомісії Дана Спінант.

За словами Спінант, такий розмір делегації буде демонструвати “обсяг роботи” Євросоюзу з Україною, а також підтримку нашої держави з його боку.

У візиті мають взяти участь політики, що займаються пов’язаними з Україною темами, такими як фінанси, енергетика, гуманітарні питання і вступ у ЄС.