Про це він розповів в інтерв’ю CNN, повідомляє “Європейська правда”.

За словами Байдена, він “детально обговорював” із Зеленським питання вступу України до Північноатлантичного Альянсу, зокрема умови, яким для цього має відповідати Київ.

“І одна з речей, яку я зазначив, – це те, що Сполучені Штати будуть готові забезпечити, поки триває цей процес (вступу. – Ред.) – а це займе певний час, – безпеку на кшталт тієї, яку ми забезпечуємо Ізраїлю, надаючи зброю і здатність захищати себе”, – пояснив він.

Американський лідер додав, що такі гарантії безпеки Україна може отримати, “якщо буде припинення вогню, якщо буде мирна угода”.

Також Байден прокоментував рішення надати Україні касетні боєприпаси.

“це було дуже складне рішення з мого боку. І, до речі, я обговорював це з нашими союзниками, я обговорював це з нашими друзями. Ця війна пов’язана з боєприпасами. І ці боєприпаси у них закінчуються, а у нас їх мало. І ось, що я нарешті зробив, я прийняв рекомендацію Міністерства оборони – не на постійній основі – на перехідний період, поки ми отримаємо більше 155-мм снарядів, цих боєприпасів українцям”, – сказав Американський лідер.

Посол України в США Оксана Маркарова заявила, що після передачі касетних боєприпасів, окупанти можуть піти з нашої території.

“Україна буде використовувати касетні боєприпаси дуже відповідально, тому що ми звільняємо нашу територію і наш народ. І якщо росіяни не хочуть, щоб вони використовувалися, вони можуть припинити війну і піти з України”, – зазначила посол

Нагадаємо, за даними німецького видання FAZ, угода про гарантії безпеки для України може бути підписана до саміту НАТО, який відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі.