російські загарбники продовжують безуспішно штурмувати Донеччину

Ворогу ніяк не вдається досягнути бажаного.

Про це розповів командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський, а також прокоментував оперативну ситуацію в районі ведення бойових дій.

Нам вдалось зірвати плани ворога. Навіть в умовах переваги противника в силах і засобах, вони не змогли виконати поставлену їхнім командуванням задачу – захопити Соледар та оточити Бахмут до 26 грудня, – наголосив Сирський.

За його словами, противник не відмовився від своїх планів вийти на кордони Донецької області. Наступальне угруповання військ противника продовжує повзучий наступ на Донеччині.

“Численні штурми наших позицій тривали навіть у новорічну ніч, а за перші три дні нового року інтенсивність бойових дій поступово зростала”, – зазначив командувач Сухопутних військ.

Навіть попри те, що наш ворог на найгарячіших ділянках фронту має перевагу в озброєнні та особовому складі, рівень їхніх безповоротних втрат набагато більший, ніж у ЗСУ, запевняє Сирський.

Зауважимо: втрати штурмових груп окупаційних військ РФ у Бахмуті Донецької області сягають 80%.

Про це в етері телемарафону повідомив заступник командира 3-го батальйону Свобода у складі 4-ї бригади Нацгвардії України Володимир Назаренко.

«Ми знаємо, як вони намагаються атакувати. Втрати навіть не загонів, не бойових з’єднань вагнерівців, а просто натовпів, якими намагаються штурмувати, маленькі такі групки по 8, по 10−20 осіб, досягають 80%», — зазначив він.

За словами бійця, у багатьох випадках окупанти навіть не забирають поранених і залишають їх помирати від поганих погодних умов та поранень.

Водночас, українські війська тримають лінію оборони і не дають окупантам просуватися.

«З початку нового року лінія не просунулась, у ворога немає жодного успіху», — додав Назаренко

Тож російські загарбницькі війська кидають на Бахмут усі боєздатні сили. Наразі там тривають запеклі бої. Втрати ворога кожного дня вимірюються сотнями загиблих та важкопоранених. Про це розповів офіцер батальйону “Свобода” Нацгвардії Андрій Іллєнко.

“День за днем ситуація на Бахмутському напрямку не змінюється, тривають важкі бої. Битва за Бахмут триває від середини літа, весь цей час ворог намагається чи то оточити місто, чи то взяти його штурмом, але по факту успіхів не має. Ворог кидає сюди великі сили, напевне все боєздатне, що зараз у нього є, що ще залишилося”, – зазначив Іллєнко.

За його словами, Сили оборони України, які перебувають на Бахмутському напрямку, стійко тримають визначені рубежі.

“Місто під українським контролем. На околицях та флангах частково тривають бої. Але мова і близько не йде про оточення, або захоплення Бахмута ворогом. Втрати ворога вимірюються сотнями загиблих та важкопоранених за день, навіть для Росії це надто великі втрати”, – підкреслив офіцер.

Раніше глава ГУР Кирило Буданов заявив про те, що російські окупанти вже 10 місяців намагаються досягти результатів у Донецькій області та захопити місто Бахмут. Вони тероризують мирних жителів і продовжать щоденні обстріли міста. За його словами, Бахмут має дуже вигідне розташування з військової точки зору. Через це російські окупанти не відступають від міста.

Нещодавно у Міноборони Великобританії заявили, що нові успіхи окупантів в районі Бахмута Донецької області найближчим часом малоймовірні, при цьому найінтенсивніші бої вже позаду. Приблизно в середині грудня російські військові і найманці з ПВК Вагнера посилили кількість піхотних атак на позиції навколо міста, але піхоті надавали дуже незначну підтримку.