Наступні кроки на російському напрямі зовнішньої політики Білий дім обговорюватиме після того, як держсекретар США Ентоні Блінкен повернеться з переговорів у Женеві з російським міністром Сергієм Лавровим.

Про це заявила речниця Білого дому Джен Псакі під час регулярного брифінгу в четвер.

Участь в обговоренні візьмуть низка фахівців. Псакі також зауважила, що поки нічого не може сказати про заплановані контакти між американською та російською сторонами, зокрема на рівні глав держав.

“Я очікую, що після повернення держсекретаря Блінкена вони обговорюватимуть з командою з питань національної безпеки, які подальші кроки будуть правильними”, – зазначила речниця Білого дому.

Також Псакі звернула увагу на інтенсивну дипломатію з росіянами минулого тижня, нинішнє європейське турне Держсекретаря Блінкена, а також численні контакти з європейськими союзниками й партнерами, включно з Україною.

Крім того, за її словами, президент Байден спілкується із членами Конгресу США по українському питанню, які недавно прибули з Києва, де зустрічалися з представниками української влади.

Держсекретар США зауважив, що переговори в Женеві із Сергієм Лавровим є частиною зусиль, що продовжуються, з деескалації напруженості і запобігання подальшій російській агресії проти України. Він додав, що Штати налаштовані розв’язувати проблеми з Росією мирним шляхом, але не чекають більших результатів від переговорів.

Російський міністр закордонних справ відповів, що “проривів” Росія теж не чекає, однак хоче почути конкретні відповіді на пропозиції Москви.

Як відомо, Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров у п’ятницю зустрілися в Женеві, щоб обговорити зростаючу напруженість навколо України. Переговори відбуваються за участю членів делегацій.