Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що Україна не має наміру “підставляти іншу щоку” у випадку, якщо РФ вдасться до відкритої агресії.

“Якщо Росія почне масштабну агресію, ми будемо захищатися силою. У нас немає вибору”, – заявив голова делегації ТКГ в інтерв’ю DW.

Журналіст попросив Кравчука оцінити можливі відповіді країни-агресора з приводу санкцій, запроваджених РНБО проти Віктора Медведчука та участь України у блокуванні “Північного потоку-2”.

“Я думаю, вони вичерпали можливі відповіді”, – відповів на це політик.

“Тепер вони вдають, що там агресії немає. Що це – внутрішня справа України, а Росія, мовляв, допомагає навести порядок в Україні. То тоді стане очевидним, що це відкрита агресія. На відкриту агресію будуть відкриті дії”, – продовжив перший президент, прокоментувавши ситуацію на Донбасі.

Журналіст попросив уточнити Кравчука, що він має на увазі. “А що робити, якщо вони підуть на відкриту агресію? Нам що? Діяти за релігійним принципом: б’ють по лівій щоці, підставляй праву?!” – відповів глава української делегації.

Кравчук наголошує, що Україна прагне йти шляхом дипломатії, а тому не почне агресію. Однак у випадку, якщо Росія почне поглиблювати кризову ситуацію на Сході – Україна буде змушена захищатися.

Також Кравчук наголошує, що головним ворогом України є Володимир Путін. Адже саме його вказівки стоять за усіма діями виконавців, в число яких входять ватажки так званих ЛНР та ДНР.

Політик заявив, що у випадку очної зустрічі з президентом Путіним, він у першу чергу вимагатиме у того залишити територію України. Мовляв інших тем для розмови з лідером країни-агресора і бути не може.

“Він є реальним ворогом України. А не Пушилін (ватажок терористів “ДНР”. – Ред.), який, як і інші, нічого не вирішує, а лише виконує. Все вирішує Кремль і вирішує одна людина в Росії. Ім’я цієї людини – Володимир Володимирович Путін”, – підкреслив Кравчук.

Варто нагадати, що за словами Кравчука, Україна завжди буде залишатися сфері стратегічних інтересів Росії. Тому єдиними гарантами безпеки нашої країни може стати вступ в НАТО та Європейський Союз.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.