Країна-агресорка Росія накопичила сотні одиниць штурмової авіації, щоб за нагоди застосувати її для удару по Україні.
Про це в коментарі українському виданню повідомив представник Головного управління розвідки міністерства оборони України Андрій Черняк.
“Йдеться не про накопичення на кордоні. Ворог накопичив ударне авіаційне угруповання, яке знаходиться мінімум за 200 кілометрів від кордону. Це угруповання може бути задіяно для проведення штурмової дії на тих напрямках, де ворог буде мати якийсь успіх. На сьогодні бачимо, що жодної задачі так званої спецоперації виконано не було, жодної цілі не досягнуто. Тому вони зараз дивляться на те, де можуть здобути якихось тактичних успіхів і потім будуть підкріплювати штурмовою авіацією”, – каже Андрій Черняк.
Передусім йдеться про донецький напрямок.
“Щодо кількості – йдеться насправді про сотні одиниць. Але скільки з цих сотень працездатних? Вони також використовують авіацію радянських часів. Важко прогнозувати те, наскільки вона в працездатному, бойовому стані”, – повідомив нам Черняк.
Своєю чергою, в Повітряних силах ЗСУ неодноразово повідомляли, що ворог зараз не скеровує свою авіацію вглиб України через покращення роботи української ППО.
На наше запитання про те, чи є атака дронами в ніч проти 27 лютого передвісником можливого нового масованого ракетного удару по Україні, Андрій Черняк відповів нам так:
“Країна-терорист будь-якими методами намагається завдати ударів та знищити енергосистему України. Все можливо, ми не виключаємо цього”.
Додамо: водночас окупаційна армія РФ створює оборонні позиції на напрямку Сватове — Кремінна. Про це в етері одног з телеканалів сказав військовий експерт Сергій Грабський.
Він зазначив, що найгарячішою точкою в Україні залишається Східний фронт. Українські війська відбивають там десятки атак на день.
“На напрямку Сватове — Кремінна противник поки що намагається вести наступальні дії. Але також ми бачимо й ознаки створення оборонної позиції… Ці два населені пункти перетворюються на такі серйозні опорні пункти оборони. Далі ми бачимо зосередження військ уже на так званій другій лінії. Це вже Старобільськ і вниз до Новоайдара, де противник має певні ресурси. Але досить складно говорити про оборону Донецької області противником, тому що там оборона створювалася протягом 8 років і об’єктивно є найбільш потужною. Противник зосереджує свої підрозділи і в районі Маріуполя, куди перекидає сили і засоби”, — сказав Грабський.
Окупаційна армія намагається організувати досить серйозну оборону на Південному фронті, однак окрім інженерних споруд потрібна ще досить висока мотивація військ.
“А ми прекрасно розуміємо, що в разі якихось успішних дій українських військ, як це було на Харківському напрямку, противник навряд чи намагатиметься утримувати ці рубежі й спробує ніби відійти на більш підготовлені рубежі. У нашому випадку вони будуть відступати в бік Ростовської області або в бік тимчасово окупованого Криму, і в тому, і в іншому випадку для нас важливо не дати противнику закріпитися на цих напрямках і розвивати наступ настільки, наскільки це буде можливо”, — сказав Грабський.
Для Збройних сил України одне з основних завдань — розрізати сухопутний коридор до Криму, позбавивши росіян можливості обороняти окупований півострів.
“Вбити клин — означає вийти на узбережжя Азовського моря на сьогодні, тобто розрізати так званий сухопутний коридор. Чому це важливо? Потрібно розуміти, що де б ми не розрізали цей сухопутний коридор, чи то Маріуполь, чи то Мелітополь, ми таким чином позбавляємо противника можливості обороняти Крим. Тому що з виходом на узбережжя Азовського моря практично вся територія Криму потрапляє в зону удару наших вогневих засобів. Таким чином, після вбиття цього клину звільнення Криму буде вже справою часу й обчислюватиметься буквально місяцями. Таким чином, цей напрямок вважається дуже і дуже важливим для нас”, — сказав Грабський.
У зв’язку з цим готується контрнаступ на Південному напрямку, що, за словами експерта, не виключає і контратак на Східному фронті.