Нардепи проголосували за включення до порядку денного сесії Ради законопроєкту, що розширює повноваження президента в утворенні незалежних регуляторних органів. Вони направили його до Конституційного суду для отримання висновків. Згідно з правками до закону, Зеленський зможе самостійно звільняти та призначати на посади директорів НАБУ і ДБР.

Депутати Верховної Ради розглянули законопроект № 1014 “Про закріплення повноважень президента призначати на посади та звільняти директорів НАБУ і ДБР, а також створювати регуляторні органи”. Трансляцію вів телеканал NEWSONE.

Спочатку президент України Володимир Зеленський вніс постанову в Раду щодо створення регуляторних органів і зміни керівників вже існуючих. Він хоче на свій розсуд створювати незалежні регуляторні органи, а також призначати або звільняти директорів Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань.

Народні депутати вирішили підтримати гаранта. “За” проголосували 282 людини. Проект прийнятий в цілому.

На наступній сесії, Рада зможе розглядати його для повного прийняття. В цьому випадку необхідно буде не менше 300 голосів народних депутатів.

Своїм голосуванням парламентарії направити до Конституційного суду законопроект № 1014, щоб там прийняли рішення про внесення змін до Основного закону.