Велика Британія відправила в Україну близько 30 військових спецзагону та дві тисячі одиниць протитанкової зброї на тлі можливої загрози вторгнення Росії, про це повідомляє Sky News.

Зазначається, що поставки здійснять цього тижня «кількома рейсами».

Бійці полку рейнджерів – частини нещодавно сформованої армійської бригади спеціальних операцій – вилетіли на військових літаках, які вже доправили в Україну близько 2000 протитанкових ракетних установок, – йдеться у повідомленні.

Як наголошується, близько 30 бійців армійської бригади спеціальних операцій Великої Британії прибули в Україну для підготовки українських військовослужбовців. Вони навчатимуть військових ЗСУ, як користуватися протитанковою зброєю, яку, зокрема, Британія направила Україні.

За даними Sky News, програма з відстеження польотів зафіксувала транспортний літак британських ВПС C-17 Королівських ВПС, що літав між Британією та Україною.

Журналіст Джордж Еллісон з UK Defense Journal, вебсайту, присвяченого оборонним новинам, опублікував у Твітері сповільнену зйомку польотів, які, за його словами, почалися в понеділок.

Вважається, що Велика Британія відправила Україні легку протитанкову зброю наступного покоління (NLAW), яку його виробники описують як «першу в історії ракетну систему для одного солдата, яка швидко виводить з ладу будь-який основний бойовий танк всього одним пострілом, вражаючи його зверху».

17 січня міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес під час виступу в Палаті громад британського парламенту заявив, що Велика Британія поставить Україні легкі протитанкові оборонні системи озброєнь.