Армія рф не зважаючи на величезні втрати, стягує на Авдіївський напрямок підкріплення. Ворог не припиняє обстріли доріг, щоб взяти їх під свій вогневий контроль, але українські військові мають певні запаси зброї.

Про це розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, зауваживши, що все залежатиме від інтенсивності вогню у відповідь.

Для того, щоб нейтралізувати дії росіян, українським військовим треба збільшити постачання снарядів і загалом артилерії на цей напрямок. Окупанти намагаються взяти під вогневий контроль дороги, які ведуть в Авдіївку. За словами Світана, це вже не є так небезпечно для цивільних, бо люди, які залишаються, ймовірно, самі не хочуть виїжджати.

“Проблемою може бути забезпечення Авдіївського гарнізону боєприпасами. Хоча підготовка до виконання бойових завдань була, тому запасів є не на один тиждень, особливо тих, які готували упродовж 10 років”, – розповів Роман Світан.

Відтак, навіть взяття доріг під вогневий контроль росіянами великої проблеми не створить.

Протидіяти росіянам можна, збільшивши авіаційні та артилерійські обстріли. Окупанти справді хочуть оточити місто, але їм на заваді стоїть сама місцевість.

«Росіяни гинуть там сотнями щодоби, втрачають десятки одиниць техніки, бо це добре простріляна нашою артилерією поверхня. Вона дає можливість утримувати росіян на достатній відстані, щоб ті не оточили Авдіївку повністю», – додав військовий експерт.

Однак російське командування не цікавлять ані шалені втрати, ані спротив ЗСУ.

Прориву біля Авдіївки насамперед очікують у вищому військово-політичному верхівці Росії. Про це розповів військовий експерт Петро Черник, пояснивши, що Владімір Путін вимагає захопити місто за будь-яку ціну.

Втрати в техніці йдуть на додачу до шалених втрат у живій силі. Очевидно, що росіяни готові платити високу ціну, аби захопити Авдіївку.

«Російський імперський наратив такий, що якщо царю щось потрібно, заради цього платитимуть колосальну ціну. Авдіївка – це політичне питання особисто для Путіна. Вони розуміють, що зазнають стратегічної поразки в частині ліквідації української державності. Вони не досягли першої та головної цілі «СВО», – зауважив Петро Черник.

Тож, на думку військового експерта, росіяни намагатимуться зараз виконати «програму мінімум» – вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Додамо, що повномасштабному вторгненню передумало визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» та включення їх у склад Росії.

«Авдіївка є воротами для виконання цього завдання. Тому якщо їм треба буде покласти ще 20 – 30 тисяч людей, щоб виконати це завдання – на це підуть», – підсумував Черник.

Додамо, голова Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш в ефірі радіо сказав, що російські загарбники постійно обстрілюють Авдіївку та намагаються перерізати дорогу до міста. Це ускладнює і евакуацію, і ввезення гуманітарної допомоги.

«Дуже складна логістика. 22 кілометри до міста постійно під обстрілами – і вдень, і вночі. Відповідно, це дуже ускладнює і евакуацію, і ввезення гуманітарної допомоги. Будь-яка логістика – це все через одну дорогу. Звичайно, що ворог намагається її перерізати. Ворог намагається тримати її постійно під обстрілами», — зауважив він.

Він зазначив, що рашисти, якщо дозволяє погода, запускають безпілотні апарати «Орлани» та слідкують за дорогою. Будь-який рух для них є сигналом для того, щоб відкривати вогонь, додав він.

Також, за його словами, станом на сьогодні в Авдіївці залишається 1601 людина, і місцеві жителі неохоче залишають місто. Протягом останніх трьох днів евакуації не було через небажання людей. Проте вона запланована на сьогодні, 23 жовтня.