Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт командувача дальньої авіації рф Сергія Кобилаша і командувача Чорноморським флотом рф Віктора Соколова.

Про це йдеться у повідомленні МКС.

Палата попереднього провадження визнала, що є достатні підстави вважати, що двоє підозрюваних несуть відповідальність за ракетні удари, завдані силами під їхнім командуванням по українській електричній інфраструктурі щонайменше з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року.

У цей час відбулася кампанія рф щодо атак на електростанції та підстанції в Україні. Генерал-лейтенант Збройних сил росії Сергій Кобилаш на момент злочину був командувачем Дальньої авіації Повітряно-космічних сил рф. А адмірал Віктор Соколов був командувачем Чорноморським флотом рф.

У рішенні суду зазначається, що вони несуть відповідальність за воєнні злочини у вигляді нападу на цивільні об’єкти та заподіяння надмірної випадкової шкоди цивільним особам або пошкодження цивільних об’єктів. Їм також закидають злочин проти людяності. МКС зазначив, що «є розумні підстави вважати», що вони несуть індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини.

До того ж, Служба безпеки України вже оголосила Соколову підозру за наказ обстрілювати Україну «Калібрами». В Україні йому загрожує довічне позбавлення волі. Кобилашу висунули підозру за наказ завдавати масованих ракетних ударів по житлових будинках, лікарнях та об’єктах критичної інфраструктури в різних регіонах України. Йому також загрожує довічне.

Варто підкреслити, що Україна фіксує воєнні злочини РФ, українська сторона фактично все задокументовує і це стосується і злочинів військових, і людей, які віддавали наказ.

Про це розповів головний консультант кабінету керівника Офісу президента України, член української робочої групи зі створення спецтрибуналу Олег Гавриш.

“Нам відомо, з якого підводного човна злітала ракета або з якого літака, хто був командиром у цей момент і так далі. У нас зараз зареєстровано 12 000 жертв — це імена, прізвища мирних людей, які були вбиті, вони фігурують у кримінальних справах. У нас вже є докази, хто їх убив, коли і як… У Маріуполі напевно вбили більше людей. Є різні оцінки, але цілком можливо, що там було вбито до 100 000 осіб, і це можливо дізнатись буде лише після деокупації”, — зазначив Гавриш.

Також він розповів про притягнення до відповідальності російського диктатора Володимира Путіна.

“Якщо буде винесено вирок людині, яка в Бучі вбивала людей, або офіцеру, який віддавав накази, ми навряд чи зможемо довести, що саме Путін віддав саме наказ конкретній людині, щоб він когось у Бучі вбив. Але Путін винен в іншому злочині — це злочин агресії, у тому, що, в принципі, він розпочав цю війну, власне, як і все керівництво Росії. Тобто йдеться про таких людей, як — голова ФСБ, Шойгу, Лавров, Медведєв — це головні лиходії, на яких ми націлені. Для цього і створюється наш трибунал, який має всіх їх судити разом за те, що вони робили”, — додав Гавриш.

У той же час, експерт Центру громадянських свобод, історик В’ячеслав Ліхачов уточнив, що Міжнародний кримінальний суд має юрисдикцію за трьома складами злочину: воєнні злочини, злочини проти людяності та злочини геноциду. Але в його юрисдикцію не входить покарання безпосередньо за злочини агресії.

“І Міжнародний кримінальний суд Путіна за злочини агресії не каратиме. Саме в цьому сенс створення спеціального трибуналу з нуля, який безпосередньо розслідуватиме злочини агресії і на які ми покладаємо великі надії. Особливо якщо він матиме легітимність від Генеральної асамблеї ООН, від Радбезу ООН, звичайно, не матиме легітимності, бо там сидить Росія, її страхує Китай. Але через Генеральну асамблею це теоретично можливо, дуже складно, але теоретично можливо”, — сказав історик.

На цьому у мене все, підписуйтесь і не забувайте перейти на сайт КОРУПЦІЯ.ІНФО, наш Телеграм канал, фейсбук та тік ток. Посилання в описі до відео. Почуємся.