ЗСУ звільнили від російських окупантів населений пункт П’ятихатки у Запорізькій області. Український прапор повернули над селом бійці 128 окремої гірничо-штурмової Закарпатської бригади.

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів, які можливості відкриваються перед ЗСУ після звільнення П’ятихаток.

За словами експерта, ЗСУ просуваються у хорошому темпі – якщо взяти до уваги те, що окупанти замінували багато територій, готуючись до настання української армії. До того ж викопано окопи та поставлено кілька ліній оборони.

Олександр Мусієнко доповнив, що будь-яка інформація з фронту надходить із запізненням, щоб обдурити супротивника. Тому він упевнений, що П’ятихатки у Запорізькій області було звільнено кілька днів тому.

Зрозуміло, що ЗСУ вже відійшли від населеного пункту та ведуть просування.

“Це рух на Василівку, яка є вершиною опорного трикутника російських окупантів. Тобто просування на Заході Запорізької області. Ми бачимо, що фактично розвивається наступ ЗСУ. Ситуація відкривається така – нам потрібно створити коридори для важкої техніки, щоб закріпитися на звільнених територіях”, – зазначив Олександр Мусієнко.

Це дозволяє українським силам охоплювати ділянки таким чином, щоби створювати для російських окупантів умови оточення. При цьому експерт зазначив, що ЗСУ не йде в лобові атаки, а заганяє ворога, змушує його відходити, порушує координацію росії, знищує постачання.

Також зазначимо, Росія не сподівається утримати материковий південь України і готує шляхи для втечі своїх військ у тимчасово окупований Крим, де облаштовує щільні лінії оборони. Тільки за умови наявності цього контингенту вона може спробувати їх утримати.

Про це розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

“Той контингент російських військ, який зараз розміщується у Криму, не здатний заповнити і тримати оборону на цих численних лініях”, – заявив він.

За його інформацією, у Криму зараз перебуває до 20-25 БТГр російських військ, і цього недостатньо навіть для того, щоб заповнити трапецію Армянськ-Медведівка-Джанкой-Красноперекопськ хоча б на 50%.

“Загальна чисельність російського угруповання у Херсонській, Запорізькій і трохи Донецькій областях – 150 тисяч. Це функціонал приблизно 180 БТГр, здатних тримати оборону у межах 1-2 км фронту на 1 БТГр… Це все наводить на думку про те, що концентрація російських підрозділів у паралелограмі здійснюється для подальшої їхньої евакуації на півострів. І якщо уявити собі збільшення контингенту російських військ у Криму нехай навіть не на 180 БТГр, а на 100, то зовні, заповнення всіх ліній набуває сенсу”, – зробив висновок експерт.

Коваленко додав, що такими діями командування військ РФ тільки підтверджує, що ніякого оптимізму щодо збереження контролю над лівобережною Херсонською областю і частиною Запорізької вони не відчувають.

Крім того, підкреслимо, що російські війська активно будують оборонні рубежі на підступах до окупованого Криму.

За даними британської розвідки, сюди входить велика смуга оборони протяжністю 9 км в 3,5 км на північ від міста Армянськ, на вузькому сухопутному мосту, що з’єднує Крим із Херсонською областю.

Там зазначається, що ці ретельно продумані засоби оборони підкреслюють думку російського командування про те, що українські сили здатні безпосередньо атакувати півострів.