Військовий оглядач, координатор групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець прокоментував актуальну ситуацію на фронті на основних напрямках.

“Сьогодні буде короткий звіт без висновків щодо фронту.

Куп’янський, Лиманський напрямки + трохи Бердянського напрямку.

На Куп’янському напрямку противник почав нарощувати розмах та темпи свого наступу. Очевидно, прагнучи створити зручні для себе передумови для продовження своєї активізації на цьому напрямку. Зокрема:

У смузі відповідальності 7-го мотострілецького полку (мсп) та 27-ї окремої мотострлецької бригади (омсбр) противник вів у бій додатково підроздли 1431-го мсп ТрВ, а також батальйон БАРС-5 з метою нарощування своїх зусиль. Внаслідок чого противнику вдалося обійти с.Новоселівське як з півночі, так й з півдня й тепер, ЗСУ утримують виключно західну частину села. Противник продовжує свої атаки по напрямку на с.Берестове та південніше с.Новоселівське у бік с.Стельмахівка…

– На ділянці південніше цього відтинку, активізувалися передові підрозділи 4-ї “Кантемировской” танкової дивізії (тд) 1-ї гв.танкової армії (гв. ТА). Зокрема, підрозділи 423-го мсп цєї дивізії, при підтримці підрозділів 2-х окремих мотострілецьких бригад (омсбр) 2-ї загальновійськової армії (ЗВА) Центрального воєнного округу (ЦВО) – 15-ї та 30-ї омсбр, атакували передові підрозділи ЗСУ по дирекції с.Кармазанівка – с.Дружелюбівка, намагаючись відкинути українськи передові підрозділи за Островські ставки…

– Окрім цього, варто зазначити, що в районі с.Мілуватка, командування вйськ противника розгорнуло тактичне угрупування, яке скоріше за все, має підсилити перший ешелон військ.

Таким чином стає зрозуміло, що противник, діючи у загальному напрямку на м.Борова та с.Кругляківка прагне, якщо не розсікти угрупування ЗСУ на лівому березі р.Оскіл, то принаймні, створити рубіж прикриття з півдня для ударного угрпування 1-ї гв.ТА, розгорнутого по напрямку Сватово – Куп’янськ…

На Лиманському напрямку…

Підрозділи ЗСУ продовжують утримувати дорогу між с.Торське та с.Ямполівка, чим суттєво стримують результативність атак 74-ї омсбр противника у бк с.Зарічне. Не дивлячись на цілу серію масованих атак цієї бригади противника по напрямку на с.Торське, підтриманих бронетехнікою 59-го танкового полку, підрозділами повітряно-десантних військ (331-го парашютно-десантного полку 76-ї пдд) противника, а також штурмовими ротами типу “Шторм-Z”, йому так й не вдається, поки що, навіть наблизитись до с.Торське… Не допоміг навіть ввід у бій додаткових підрозділів 1452-го мсп ТрВ.

Окрім того, судячи зі всього, підрозділи 127-ї омсбр противника, підримані 79-м окремим розвідувальним батальйоном 2-го АК, а також 78-м окремим моторизованим полком “Ахмат -Север”… так й не спромоглися витіснити передові пдрозділи ЗСУ з с.Білогорівка (верхн.), не дивлячись на майже тиждень масованих атак на це село зразу з 3-х напрямків.

На Бердянському напрямку, в районі с.Приютне та с.Старомайорське противнику нарешті вдалося бльш-менш стабілізувати ситуацію. Підрозділи “свіжого” 247-го “казачьего” десантно-штурмовго полку зі складу 7-ї десантно-штурмової дивізії (дшд) шляхом безперервних контр-атак по рубежу с.Приютне – с.Старомайорськ, протягом 1.5 доби, зуміли призупинити просування передових підрозділів ЗСУ по напрямку на с.Старомлинівка з північно-західної сторони…

Але, загальна ситуація для противника продовжує залишатися достатньо важкою. ЗСУ, очевидно, вже ведуть бої безпосередньо в самому с.Старомайорськ й поступово витісняють противника з с.Урожайне… 60-а омсбр противника, яка обороняється на цій ділянці, явно робить це із напруженням всіх своїх сил. Використання її підрозділів, тиждень тому, у безрезультатних контр-атаках північно-західніше с.Старомайорськ таки дається взнаки” – підсумував Машовець.