Стосовно Медведчука тоді Порошенку не вистачило бажання ухвалити рішення. Про це заявив міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках Павло Клімкін у інтерв’ю Радіо Свобода.

За його словами, на засіданні РНБО він багато разів говорив про доцільність запровадження нових економічних санкції проти Росії.

“Тоді потрібно було ухвалити рішення РНБО і чітко прописати, що ми можемо з Росії, а що – ні. І це насправді залишилося в анналах. І що це критично необхідно, що ми не можемо в Росії як в країні-агресорці продовжувати купувати все, що завгодно. І насправді це, як рішення стосовно Медведчука. Тоді не вистачило бажання ухвалити рішення”, – зазначив Клімкін.

Також Павло Клімкін розповів, що Порошенко питав за це на внутрішніх нарадах, і йому всі казали, що потрібно запровадити санкції щодо каналів Медведчука. Але тоді банально не вистачило бажання ухвалити рішення.

Вартор відмітити, що не один тиждень в ЗМІ говорять, про те що Порошенку не був вигідний арешт Медведчука, оскільки вони були партнерами.

Анатолій Гриценко відмітив: Порошенко+Медведчук = мародерство на крові

Коли влітку 2014го солдати гинули сотнями під Іловайськом, олігарх-мародер реєстрував свої офшори. Коли взимку 2015го солдати гинули сотнями під Дебальцевим, олігарх-мародер разом із Медведчуком і Путіним обмінював свій завод, захоплений у Криму, на стратегічний нафтопродуктопровід. Щоб і не втратити, ще й заробити. Нагнув для того українські суди, прокуратуру – і врешті віддав стратегічний об’єкт Путіну. Для чого? Щоб разом із Медведчуком набивати кишені? В трубі за два роки застоялася старих стандартів солярка, кудись треба діти? Нагнув Міноборони – і продали її українській армії, аж на 400 мільйонів, та ще й за завищеними цінами. Перегляньте це відео, послухайте записи розмов. І ще раз – згадайте, що в той самий час іде війна, з тяжкими втратами на фронті. В той самий час Порошенко через Медведчука торгується з Путіним, заради власного збагачення. В той самий час у Мінську Порошенко здає Україну Путіну, підписуючи акт капітуляції з «особим статусом» і повною амністією бойовикам. Це – мародерство на крові наших солдат. Мародерство олігарха, за сумісництвом – Верховного Головнокомандувача. В мене лише два питання. Перше – після оприлюднення цих записів, порохоботи прозріють нарешті, чи й далі фанатично вклонятимуться “сивочолому гетьману”? І друге – за ТАКЕ на минулих війнах розстрілювали перед строєм, а зараз – посадять його хоча б на років 10-15, чи як зазвичай знову викрутиться/відкупиться і знову лижі на вибори навострить? Ваша думка? – відмітив Гриценко.