Російський опозиціонер Леонід Невзлін назвав винних у пожежах, які сталися на території Росії.

Відомий російсько-ізраїльський підприємець пояснив, у чому різниця між вибухами на військових об’єктах та пожежами в РФ.

За його словами, по складах та військовій частині в Криму вдарили дронами чи чимось іншим (навіть не припускаючи, хто це міг зробити), бо вибухи були дуже сильними. І зовсім інша справа – пожежі у торгових центрах та інших громадських місцях, де якраз могли проявити себе російські партизани, переконаний екс-власник “ЮКОС”.

“Те, що відбувається пов’язане з пожежами, ось які ми бачили дві пожежі останніх у торгових центрах (однієї – у Хімках, іншої – будівельної у Балашихі), вони не виглядали випадковими. Це безперечно. Вони виглядали як керовані, як підготовлені. Це пройшло швидко та ефектно”, – припустив російський опозиціонер в інтерв’ю для “Фабрики новин”.

Потім Леонід Невзлін назвав тих, хто міг організувати пожежі в Москві: “Тут, я думаю, що просто справді з’явилися громадяни Росії, які більш-менш навчилися чинити опір, а не тільки підпалювати військкомати. Тобто з’явилися якісь серйозніші, невеликі групи хлопців-партизан, які хочуть усе це зупинити та бажають поразки своїй країні. Це нормально для нормальної людини”.

Російський громадський діяч Леонід Невзлін перерахував прізвища тих, хто міг би очолити масовий протест проти чинної влади у Росії. Леонід Невзлін серед інших претендентів виділив одну особу — це Євген Пригожин, чию кандидатуру він вважає найпридатнішою на цю роль.

Російський опозиційний політик припустив, кому вдасться повести за собою росіян проти Путіна, якщо градус настрою досягне потрібної межі: “Багато залежить від того, чим кипітиме цей народ, але він точно не буде “заплідний” демократичними та ліберальними ідеями, тому, я б сказав, що це народ для людей типу Прилепіна, Холмогорова, Дугіна, Пригожина тощо. Ледве не сказав Кадирова. Вибачте”.

Леонід Невзлін припустив, кого вважатимуться найочевиднішим “кандидатом” на роль лідера, здатного очолити народне повстання: “Я гадаю, що це може бути російська патріотична партія людей близьких до влади, які мають доступ до всіх важелів влади. У цьому сенсі, що б мені не говорили, найцільнішою я бачу фігуру Пригожина, яка, звичайно, є історичним атавізмом, з одного боку, але абсолютно відповідає мафіозному стилю російської державності зараз”.

Проте, за словами військового експерта Олега Жданова, Пригожин навряд чи вступатиме у пряму боротьбу за владу з Володимиром Путіним найближчим часом. Станом на сьогоднішній день йому достатньо перших позицій в оточенні глави Кремля.

“У цьому йому допомагає Рамзан Кадиров та Сергій Суровікін. Останній займається зокрема забезпеченням армії Пригожина – від боєприпасів до гармат та літаків. Усе це реалізується коштом ЗС РФ. Тому конфлікт між Путіним та Пригожиним може виникнути, якщо останній набере вагу біля президента, а Путін не захоче зважати на його думку”, — упевнений полковник.

Водночас, Пригожин не втрачає можливості використовувати війну в Україні для власної політичної капіталізації. За останній рік олігарх значно посилив свій вплив, ставши гравцем вищої ліги, зазначає політичний експерт Ігор Попов.

“На сьогоднішній день Пригожин більше за інших російських політиків готовий до будь-якої внутрішньої політичної турбулентності в РФ. Якщо почнеться смута, людина, яка управляє 30 тисячами підготовлених бійців із досить низькою моральною планкою, може зайняти ключові позиції. Наприклад, вони можуть силоміць захопити кілька суб’єктів федерації та оголосити їх своєю державою”, — пояснює політолог у коментарі “Телеграфу”.